Dzień dobry.
Mam prawdopodobnie złożoną awarię z racji na bieg wydarzeń.
Na obiekcie zainstalowany jest Wzmacniacz MWL-7E który ma podłączone dwie linie na wyjściu. Jedna pod Speacker a druga dłuższa z większą ilością głośników pod 100V
Na wejściu kilka mikrofonów. Z dnia na dzień padła linia 100V. Działało przez przynajmniej 5lat. Pół roku temu został dostawiony UPS APC 500W Back UPS który zapewne nie ma czystej sinusoidy. UPS został zastosowany z racji na częste zaniki zasilania, co dezorganizowało cały obiekt. Działało bez problemu przez te pół roku na tym UPSie.
Linia speaker działa, brak pozostałych napięć.
I teraz pytanie czy UPS usmarzył trafo radiowęzłowe i mamy miedzyzwojowe przebicie czy poleciało coś innego?
Bezpieczniki termiczne całe bo każdy z odczepow transformatora ma przejście.
Przy próbie mikrofonu na wejściu trafo pojawia się 2-3V, więc końcówka mocy wg mnie jest sprawna. Co powinienem sprawdzić?
Pomogłem? Kup mi kawę.
Mam prawdopodobnie złożoną awarię z racji na bieg wydarzeń.
Na obiekcie zainstalowany jest Wzmacniacz MWL-7E który ma podłączone dwie linie na wyjściu. Jedna pod Speacker a druga dłuższa z większą ilością głośników pod 100V
Na wejściu kilka mikrofonów. Z dnia na dzień padła linia 100V. Działało przez przynajmniej 5lat. Pół roku temu został dostawiony UPS APC 500W Back UPS który zapewne nie ma czystej sinusoidy. UPS został zastosowany z racji na częste zaniki zasilania, co dezorganizowało cały obiekt. Działało bez problemu przez te pół roku na tym UPSie.
Linia speaker działa, brak pozostałych napięć.
I teraz pytanie czy UPS usmarzył trafo radiowęzłowe i mamy miedzyzwojowe przebicie czy poleciało coś innego?
Bezpieczniki termiczne całe bo każdy z odczepow transformatora ma przejście.
Przy próbie mikrofonu na wejściu trafo pojawia się 2-3V, więc końcówka mocy wg mnie jest sprawna. Co powinienem sprawdzić?