Witam.
Mam problem z Nivona NICR1030. Po uruchomieniu wyświetla błąd 7. Jak dotąd sprawdziłem grzałki i czujniki temperatury-są w porządku. Natomiast na zaciskach zasilania grzałek jest napięcie na jednej 58 V, a na drugiej 48 V. Podpowiedzcie proszę, w którym kierunku dalsze poszukiwania prowadzić.
Jak dokładnie mierzyłeś te 58 V i 48 V - względem czego, w którym momencie po starcie i zwykłym multimetrem czy innym miernikiem?
Multimetrem na zaciskach grzałek na płycie głównej.
Czy sprawdzałeś już moduł/płytę zasilającą: bezpieczniki, triaki/przekaźniki od grzałek, złącza i czy na wejściu modułu jest pełne 230 V?
Na wejściu jest pełne zasilanie, triaki nie sprawdzane.
Mam problem z Nivona NICR1030. Po uruchomieniu wyświetla błąd 7. Jak dotąd sprawdziłem grzałki i czujniki temperatury-są w porządku. Natomiast na zaciskach zasilania grzałek jest napięcie na jednej 58 V, a na drugiej 48 V. Podpowiedzcie proszę, w którym kierunku dalsze poszukiwania prowadzić.
Jak dokładnie mierzyłeś te 58 V i 48 V - względem czego, w którym momencie po starcie i zwykłym multimetrem czy innym miernikiem?
Multimetrem na zaciskach grzałek na płycie głównej.
Czy sprawdzałeś już moduł/płytę zasilającą: bezpieczniki, triaki/przekaźniki od grzałek, złącza i czy na wejściu modułu jest pełne 230 V?
Na wejściu jest pełne zasilanie, triaki nie sprawdzane.