Witam serdecznie wszystkich mam prądnicę typu China 700W dwusuwowy i nie reaguje na obroty brak napięcia. Nie wiem co robić dalej? Przeraża mnie wirnik, diody, tam remont, cokolwiek... Chciałbym uruchomić tę prądnicę, ale nie wiem jak? Też mam kable parami niebieski czerwony zielony i żółty... W zależności od modelu prądnicy od firm różnych o tej samej mocy...?
Mam też Pad 10, odkupiłem na złomie, uratowałem go przed hutą... I nie wiem, czemu na złom ktoś dał, bo działa jakoś. Problemem jest dla mnie układ wzbudzenia zbudować, zaprojektować, zrobić. Bo zrobiłem prowizoryczne: że stojana przez transformator sieciowy 3x230 V na 1x55 V przez diody połączone... i to podano na wirnik do wzbudzenia... Całość napędzamy osobnym silnikiem elektrycznym i ta prądnica jakoś hamuje sama od siebie, czy to przez wzbudzenie transformatorem? Jak to wygląda, prądnica która ma przebicie? Albo zwarcie zwojowe? Bo obecnie reaguje na obciążenie typu czajnik, grzałka hamuje wirnik... Czy taką prądnicę można zasilić z sieci jak silnik? Do oceny stanu cywilnego prądnicy...?
Bo Pad 4 i Pad 2 mam działają dobrze...
Mam też Pad 10, odkupiłem na złomie, uratowałem go przed hutą... I nie wiem, czemu na złom ktoś dał, bo działa jakoś. Problemem jest dla mnie układ wzbudzenia zbudować, zaprojektować, zrobić. Bo zrobiłem prowizoryczne: że stojana przez transformator sieciowy 3x230 V na 1x55 V przez diody połączone... i to podano na wirnik do wzbudzenia... Całość napędzamy osobnym silnikiem elektrycznym i ta prądnica jakoś hamuje sama od siebie, czy to przez wzbudzenie transformatorem? Jak to wygląda, prądnica która ma przebicie? Albo zwarcie zwojowe? Bo obecnie reaguje na obciążenie typu czajnik, grzałka hamuje wirnik... Czy taką prądnicę można zasilić z sieci jak silnik? Do oceny stanu cywilnego prądnicy...?
Bo Pad 4 i Pad 2 mam działają dobrze...