Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ctx vl510 i dziwne zjawisko

27 Gru 2005 18:36 944 2
  • Poziom 23  
    mam problem z tym monitorkiem, a mianowicie dostlaem uszkodzony, jak wlaczylem to typowe uszkodzienie przy trafopowielaczu, czyli taki strzelanie co kilka mili S. wymienilem wiec tranzytor kluczujacy na podobny ale troszke wolniejszy (i nie wiem czy w tym ni etkwi problem) i rezytor razem z kondensatorem ktore byly wyraznie uszkodzone, wyjalem tranzystor ktory byl na tym samym radiatorze w celu jego sprawdzenia i podobnie z dioda, okazalo sie ze sa sprawne wiec spowrotem wlutowalem

ale jak teraz odpalam to chwilke poczekam i jak tylko dzioda zmieni kolor na zielony to cos jakby sie zalaczalo i znowu wylaczalo i az przygasa mi swiatlo w pokoj, tak 3-4 razy w odstepach ok 0.5 S i tyle, potem jak wlacze to nic sie nie dzieje ( w sensie nic nie dziala, ale jak odczekam kilka minut to znowu to samo) mysle ze to jakis C sie laduje ale nie wiem ktory

jak mozecie to pomozcie bo to jest bardzo ciekawy problem i ten monitor jedzie mi po ambicji :D
  • Poziom 15  
    Uszkodzony kondensator , rezystory , cykanie w CTX to 100% uszkodzony trafopowielacz
  • Poziom 23  
    poszlo trafo, a monitor na czesci