Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung X640 (USB)

30 Gru 2005 15:02 9583 26
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    wszystko jest na stronie samsunga panie kolego ! pozdro
  • Poziom 18  
    gonti czy mozesz wskazac gdzie to jest znajomy poprosil mnie po zakupie kabla o zainstalowane sprzetu i po zainstaloaniu sterownikow usb i progmow te z strony samsunga wykrywa go ale
    ni jak nie mozna nic z tel i na tel zgrac

wyswietla komunikat ze tel tej opercji nie obsluguje

wie ktos jak zgrac zdjecia na komp?
  • Poziom 26  
    Ostatnio podlaczalem x640 do kompa i obeszlo sie bez jakichkolwiek problemow. Najpierw zainstalowalem program Easy studio internet access i po instalacji dodalem nowy modem gprs samsung. Poznij zainstalowalem program easy studio pims&file manager takze ze strony www.samsungmobile.com i wskazalem w nim port com na ktorym wczesniej zainstalowalem modem.
  • Poziom 22  
    z tego co wiem to musisz ustawić wirtualny port COM bo z USB ci nie wykryje czyli - USB ma byćjako wirtualny port COM. Nie jestem na 100% pewin ale sprobuj pozdro :)
  • Poziom 18  
    a jak ustawic ten wirtualny com na usb w jaki spsob?
  • Poziom 26  
    Nie musisz ustawiac zadnego wirtualnego portu, mi zadzialalo tak jak napisalem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    tak ale ja musze zainstalowac na usb bo to laptop
  • Poziom 18  
    kabel wg mnei mozesz wyrzucic do kosza jesli masz nadziej ze uzyjesz go do tego telfonu

mnie osobiscie nie udalo sie uzyskac polaczenia z kompem dla tego tel

kabel usb dziala jako kabel szeregowy i po zainstalowaniu tego sterownika widac do w menadzerze urzadzen jako com4

ale co z tego jesli zaden ZADEN z programow z nim nie dziala

producenci zarowno i sprzedawcy robia klijentow w balona podajac nieprawdziwe insformacje dla nich poprostu liczy sie sprzedana sztuka

druga sprawa sciagalem orginalny program do kabla ze strony producenta jak i ze strony samsunga i zaden telefonu nie wykryl

byc moze tel ten ma szanse wspolpraciowac z kablem com ale nie daje glowy

osobiscie mam nokie i oxygen manager kabel irdy zrobilem sobie sam do podlaczenie z plyta pc i dziala nie mam zadnych problemow z tym natomist samsung jak widac olewa klijentele jest to przykre z telefonem samsunga meczylem sie ze wzgledy na prosbe znajomego niestety nie potrafilem mu pomoc z tym kablem

sprzedawcy jeszcze zenia kity ze kabel do e700 pasuje co tez jest kompletna bzdura
  • Poziom 22  
    Ale ja nawet tego kabla zainstalować nie mogę. Pisałeś, że możesz to zrobić i wykrywa go jako COM4. Jak dojść do tego etapu??
  • Poziom 18  
    zainstaluj sterownik do kabla produkcji chyba OTI czy jakos tak nie pamietam za bardzo

ale i tak to nie bedzie dzialac

Dodano po 1 [minuty]:

na plycie powinien byc
  • Poziom 22  
    Właśnie przed sekundą zaintalowałem jakieś podejrzane sterowniki. Nawet nie wiem skąd je mam. Wygrzebałem gdzieś w necie. Ale wyobraż sobie, że to działa :D Nie mogę tylko jak na razie zrobić jednej rzeczy... Przenieść zdjęć z folderu Image do Photos. Nie da się tego zrobić wprost w telefonie, myślałem, że chociaż kabelkiem będzie można. No nic, będę próbował...
  • Poziom 18  
    no to podeslij mi na maila ten sterownik i napisz w jakim programie widzisz telefon

Dodano po 4 [minuty]:

sprawdze to uwierze
  • Poziom 22  
    Sterowniki znalazłem gdzieś w necie. Identyfikują się "Best USB Data Cable". Poszukajcie w sieci, albo są w załączniku. Ja ich nie instalowałem. Przynajmniej nie dosłownie. Po włożeniu kabelka szukał sterowników, to wskazałem mu ten folder. A oprogramowanie używałem oryginalne samsunga PIMS & FileManager.
    Załączniki:
  • Poziom 18  
    niestety z tymi sterownikami tez nie dziala wiec podtrzymuje moja wczesniejsza wypowiedz
  • Poziom 18  
    sluchaj byc moze sie myle ale jak narazie na tym kablu nie da sie tego zrobic byc moze jest uszkodzony

nnapisz jaka predkosc transmisji masz

w psim... probowalem go wykryc na com4 i program nie widzial tego tel co ciekawe kabel po zainstalowaniu nie stwazal problemow komputerowi i instalowal sie jako com4 wiec sterownik producenta wygladal na odpowiedni poznije po zainstalowaniu programow ze storny samsunga lub od producenta kabla ani razu na zadnym ustawieniu nie wykrywal telefonu

wniosek
    byc moze kabel jest zly

byc moze kabel jest odpowiedni ale wadliwy egzemplarz

byc moze tel jest uszkodzony

po zainstalowaniu kabla i podlaczeniu tel w chmurce pojawia sie podlaczony samsung lecz nic pozatym zrobic nie mozna bylo

zadem z programow go nie wykryl stad moje zdanie na ten temat byc moze kabel best jest lepiej dopracowany niestety nie mam mozliwosci zrobic porownania
  • Poziom 22  
    Prędkość to 115200. Skoro poszły sterowniki i kabelek się zainstalował, to kabelek chyba ok. Słyszałem, że faktycznie różnie z tym bywa i że czasami trzeba próbować dostać sie do telefonu różnymi programami. Może mam szczęście, ale mi oapala pod każdym programem.
  • Poziom 18  
    wiec byc moze to wina usterki w kablu badz telefonie albo kabel nie tej firmy dzieki za wyjasnienia opisz jeszcze szczegoly instalacji najlepiej krok po kroku byc moze sie to komus przyda na przyszlosc jestem ciekaw czy postepowalismy podobnie
  • Poziom 11  
    Te programy jakie sa na stronie samsunga zadko kiedy zdaja rezultat i nie kazdy telefon z nimi dziala. Ja becnie 3 dni sie meczylem aby podlaczyc x640 do kompa wszystkiego prubowalem i cos mnie podkusilo zeby sciagnac platny program, sciagnołem cell phone manager i ten program wykryl telefon bez zadnych problemow, jest tylko jedn wada tego programu mozna sciagac zeczy tylko z telefony a zeby wzucac cos na kome trzeba juz cos tam wykupic tzn zaplacic ale ogulnie programik jest ok i to chyba jedyny taki ktory bez problemow znajduje samsunga:) polecam go wszystkim co maja z tym problemy ;)
  • Poziom 11  
    Ja takze polecam mobile cell phone z tym programem nie ma najmniejszych problemow
    poszperaj na necie i znajdziesz jeszcze do niego patcha darmowego ze za program nie bedziesz musial placic :)
  • Poziom 14  
    Ten program co dałem do nigo link jest z witaminą i chodzi bez problemu
  • Poziom 10  
    Prosze sciagnac sobie ten program >>>>
    http://www.mobtime.com/en/cpm/cpm_en_v5.3.1.exe
    Zainstalowac
    Nastepnie skopiowac plik patch.exe do katalogu w
    ktorym zainstalowal sie ten program najprawdopodobniej jesli Pan/Pani nie zmieniala lokazlizacji to bedzie w katalogu C:\Program Files\Cell Phone Manager
    nastepnie kliknac ten plik Patch.exe (moze Pan/Pani nie widziec
    rozszerzenia .exe) czyli klika Pan/Pani dwa razy na patch (ma ikonke na ktorej jest napisane PH 2005) (oczywiscie Pan/Pani robi wszystko na tym pliku skopiowanym juz do Program Files\Cell Phone Manager). Jak sie odpali ten plik to w tym programie w prawym gornym rogu jest przycisk patch. Prosze go wcisnac. Po tej czynnosci ma Pan/Pani
    wszystko odblokowane w programie.

trzeba wlaczyc program wybrac synchronizacjia > polaczenie > ustawienia

rodzaj telefonu
    rodzaj cable
    port numer pod ktorym jest podlaczony (w menadzerze urzadzen zmienic
    predkosc portu na 115200 i sprawdzic ktory ma numer))
    predkosc 115200 bit/sek