Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć szeregowa 80AM (AK6480?)

06 Sty 2006 11:48 1261 5
  • Poziom 20  
    Wygrzebałem taką pamięć i nie wiem jak ją odczytać. Mam willema. Znalazłem w necie kilka opisów jak zczytywać podobne pamięci (ta jest jakimś odpowiednikiem 93c66 lub 93C57) willemem ale tej mi nie widzi. A i jeszcze jedno ta pamięc jest wyciągnięta ze starej baterii lion z laptopa IBM. Ona ma interface microwire (3wire czy coś) Chciałem ją wykorzystać jako pamięć nieulotną podłączoną do ATMEGI. Czy ktoś ma pomysł jak ją zaprogramować a może ona jest tylko do oczdczytu (ale raczej nie bo w niej chyba bateria zapisuje ile razy była łądowana itp. Może ktoś ma notę aplikacyjną.
  • Poziom 14  
    AK6480 to pamieć z interfejsem 4-wire o organizacji 512x16bit , czyli podobna do serii 59CXX , na pewno nie jest odpowiednikiem serii µwire czyli 93Cxx. Można ją zaprogramować za pomocą ORANGE2.

pozdrawiam

olmek
  • Poziom 20  
    Okej, najwidoczniej jest kupę nieprawdziwych informacji w necie. NO dobrze orange zaprogramuje (prawdopodobnie bo nie mam narazie jak sprawdzić). Ale może jak to jest odpowiednik 59Cxx to jak tą pamiątkę podłączyć żeby się ją dało za pomocą Willema. Konkretnie w tej AK6480 które nóżki są odpowiednikami których w 59Cxx. Pokombinowałbym narazie z tym co mam zanim dla jednej pamiątki zbuduję cały arsenał sprzętu.
  • Poziom 20  
    co to hpl jest??
  • Poziom 14  
    To są podprogramy obsługi pamięci napisane w języku hpl i są zintegrowane z programem głównym programatora. Na podstawie tego podprogramu można się zorientować jaki jest algorytm zapisu , odczytu itp. Wystarczy otworzyć go za pomocą np. notatnika. Można modyfikować lub tworzyć nowe pliki hpl w zależności od potrzeb i to jest wielka zaleta ORANGE.

pozdrawiam

Kuba