problem jest bardzo prosty do rozwiazania

jak piszesz twuj wzmacniacz jest 4 om 300 wat ale waty nie maja w tej chwili znaczenia wazne sa przedewszystkim omy ! podłaczyc je mozesz dowolnie , no chyba ze masz tylko jedno wejscie we wzmacniaczu ale to tez nie jest problem bo wtedy kolumny podłaczasz równolegle i po problemie , a jesli chcesz sie dowiedziec ile twoja jedna kolumna ma omów to wystarczy najprostrzy miernik albo cyfrowy albo wskaznikowy i mierzysz , to ze kolumna ma 100 wat wiecej to nie ma wpływu na to czy uszkodzisz wzmacniacz , poprostu nie wykorzystasz pełnej mocy głosników na tym wzmacniaczu pozdrawiam