Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Gamma 3 - nie działa w nim przewijanie kasety

TYTUS... 06 Jan 2006 23:11 1389 3
 • #1
  TYTUS...
  Level 32  
  Witam!!! Walcze z powyższym radyjkiem gdyż nie działa w nim przewijanie kasety tzn jak przycisne klawisz od przewijania to cisza nic sie nie dzije. Natomiast jak nacisnę któryś klawisz od szukania stacji wtedy na chwilke wypchnie kasete poczym zabierze ją z powrotem i chodzi normalnie a przewijania dalej brak. Wszystko pozatym chodzi bez problemu.
  Spotkał się już ktoś z taką usterką bo ja posądzam że mam ubity któryś układzik na elektronice mecha. Niestety w posiadanym schemacie nie mam płytki z tą elektroniką albo nie umie czytać.
 • #2
  ikar55
  Car audio specialist
  Miałem już bardzo różnie zachowujące się mechanizmy w tym modelu spowodowane defektem ukł. scal.Nigdy nie naprawiałem modułu (chyba że był to BC875,dioda,rezystor) poprzez wymianę układów ,bo o nie trudniej niż o całą płytkę.Jest już trochę tych maneli z demobilu.
 • Helpful post
  #3
  olecki
  Level 27  
  masz mechanizm od wiadomo czego wiec podstaw elektronike i wrzuc w radio bo moze sie okazac wina mechanizmu
 • #4
  TYTUS...
  Level 32  
  Na spokojnego zwalczyłem tą mechanike. Podstawiałęm 3 różne mechanizmy a elektroniki nie miałem. Po pewnym czasie nawet kaseta nie chciałą wychodzić bo coś blokowało odsunięcie się głowicy. Usterka polegałą na odkształceniu się plastiku który zwierał rdzeń cewki i blokował ten mechanizm.