Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PlayStation2 na na starym telewizorze

oskar5 07 Sty 2006 16:34 2366 22
  • #1 07 Sty 2006 16:34
    oskar5
    Poziom 13  

Witam, mój problem wygląda następująco, mam PlayStation 2 jak wiadomo jest ono na wejście euro lub te 3 pojedyncze kable (Video, Audio L/mono, audio R) a telewizor z takim wejściem mam tylko w salonie. A u siebie w pokoju mam taki tam stary telewizor który ma tylko wejście UHF/VHF (bynajmniej tak jest tam napisane) a i ma jeszcze wejście które podpisane jest RGB (cokolwiek to jest) no i jakieś tam do słuchawek. I chciałbym, się dowiedzieć czy da się zrobić jakąś taką przejściówkę żeby moje PS2 działało na tym telewizorze.

0 22
  • #2 07 Sty 2006 16:53
    Omus
    Poziom 14  

Najlepiej skombinuj sobie jakieś stare zepsute video, podłacz PSa do wejscia magnetowidu na euro i skorzystaj z antenowego wyjścia magnetowidu :)
    To chyba najprostszy i najtańszy sposób, trzeba znaleźć tylko stare zepsute video, w którym działa jeszcze tuner :)

0
  • #3 07 Sty 2006 17:00
    oskar5
    Poziom 13  

Dzięki spróbuję skombinować se jakieś wideo, a jest jescze jakiś inny sposób??

0
  • #4 07 Sty 2006 17:02
    Omus
    Poziom 14  

No niezabardzo, musisz mieć modulator który przepuści sygnał video na jakiś kanał TV... wydaje mi sie ze najłatwiej bedzie poszukac starego video...

0
  • #5 08 Sty 2006 18:30
    oskar5
    Poziom 13  

Załatwiłem sobie działające wideo, ale nie działa, mam podłączone wideo do tv a do video PS2 ten czerwony i żółty kabel bo są tam tylko 2 wejścia włąśnie o tych kolorach, ale nic sie nie dzieje jest tylko czarny obraz. Video jest dobrze ustawione, odtwarza kasety. Tylko mam małą sugestię bo z tyłu video przy tym czerw. i żółtym wejściu jest napisane Video output i audio output. Czyli wychodzi na to że video wysyła obraz do play'ki a nie na odwrót, czy może się mylę?? Co zrobić żeby działało??

0
  • #6 08 Sty 2006 18:34
    gen999
    Poziom 23  

kolegom chodziło o video nagrywające. video które ty wykombinowałeś jest tylko odtwarzające, czyli oprócz odtwarzania kaset do niczego sie nie przyda. poszukaj video które będzie miało euro albo 4 chinche tzn video input i output oraz audio input i output. nie mylisz się. input to wejście output to wyjście.pozdro

0
  • #7 08 Sty 2006 18:36
    oskar5
    Poziom 13  

ehh, to lypa, takiego wideo akurat nie mam, a można to zrobić jakoś inaczej?? np. zrobić jakiegoś mieszańca tych 2 wejść (to chyba czincze są) i tego kabla od anteny??

0
  • #8 08 Sty 2006 18:41
    gen999
    Poziom 23  

w sumie widziałem na jakiejś stronie taki modulator. w normalnej obudowie zasilany 12V. ale nie pamiętam ile kosztował. tani pewnie nie był :P wpisz w googlach modulator i popatrz. napewno coś znajdziesz. pozdro

0
  • #10 08 Sty 2006 20:04
    oskar5
    Poziom 13  

widziałem już tą drugą aukcję ale to za drogo, przejde sie jutro do lombardu i pewnie dostane jakieś wideo za dychacza

0
  • #11 09 Sty 2006 11:21
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

co ty czlowieku kombinujesz napisz jaki to telewizor ale jesli jest gniazdo rgb to napewno mzesz podlaczyc psx2 bez video wystarczy kupic taki kabel chyba 15 zet i wykonac sobie gniazdo euro jesli chodzi o obraz a dziwiek to jakas wieza i po klopocie.

0
  • #12 09 Sty 2006 17:00
    oskar5
    Poziom 13  

je robie to co mi koledzy mówią, powiedz coś więcej o tym kablu bo nie za bardzo kumam

0
  • #13 09 Sty 2006 17:37
    Omus
    Poziom 14  

no fakt... jeśli PS2 maq wyjście rgb i tV ma wejście RGB to starczy potrójny kabel chinch...
    Dziwne jest jednak to ze jesli TV ma RGB to nie chce mi sie wierzyć że nie ma zwykłego wideo in na chinchu lub S-video...

0
  • #14 09 Sty 2006 20:46
    oskar5
    Poziom 13  

To jest bardzo stary telewizor, więdz nie dziw się że nie ma tego wejścia, mam nadzieje że chodzi wam o takie wejście RGB jak ja mam w telewizorze a nie jakieś nowsze. U mnie to jest taka okrągła wtyczka z siedmioma dziurkami na wtyki. Ten telewizor to: Elemis monitor helios TC 506. Bynajmniej tak jest tam napisane. A z dźwiękiem to już nie będzie problemu.

0
  • #15 10 Sty 2006 10:41
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Az mi z wrazenia sztuczna szczeka wypadla .No ale do zeczy kazde uzadzenie cyfrowe tworzy obraz w procesorze w skladowych RGB czy to komputer czy konsola, DVD,Tuner cyfrowy satelitarny .Nastepnie jest on kodowany do systemu Pal (kable av przy minimalnej utracie jakosci).Nastepnie jesli podepniesz sie poprzez av do telewizora to masz sygnal rozkodowywany z pal na RGB i tu znowu przy minimalnej utracie jakosci ale .. zawsze jest to utrata jakosci szczegolnie w tak starej konstrukcji dekodera jaka posiada twoj telewizor.Wiekszosc sprzetu posiada mozliwosc (nowego ) podlaczyc sie bezposrednio do RGB i twoja konsola i twoj telewizor to posiada a wiec wystarczy tylko takie cos wykonac gdyz twoj helios posiada zlacze din a kabel ktory kupisz bedzie mial euro.No tak co teraz nalezy zrobic wymatowac euro ze starego sprzetu np tunera satelity analogowe oczywiscie kupic odpowiedni kabel do konsoli Znalezc schemat tego tv przylutowac na stale gniazdo rgb mozna w tylnej obudowie wykonac odpowiedni otwor i umocowac na stale gniazdo euro.Lutujac przewody do gniazda din od tylu lub wylutowac przewody i podlutowac je do euro. Wybor nalezy do ciebie .Pamietaj o tym ze nawet komputer PC steruje monitor z karty graficznej sygnalem rgb ale ma inna czestotliweosc synchronizacji i dlatego nie da sie do komputera ta droga podpiac tv karta graficzna ma drugie wyjscie ale juz tylko video w formie s-vhs

0
  • #16 10 Sty 2006 19:09
    oskar5
    Poziom 13  

Aleś namieszał, teraz to ja już nic nie rozumiem, ale nie chce grzebać i przerabiać sprzętu bo jestem bardzo początkujący. To jak ten sposób z wideo będzie działał czy nie??

0
  • #17 10 Sty 2006 21:08
    zorbek
    Poziom 30  

Sposób z magnetowidem bedzie działał:)) Ale stracisz na jakości.
    2-krotna niepotrzebna przemiana sygnału:))

0
  • #18 11 Sty 2006 07:38
    oskar5
    Poziom 13  

a przy tym modulatorze z allegro też strace jakość??

0
  • #19 11 Sty 2006 18:29
    zorbek
    Poziom 30  

modulator z allegro to to samo co układ magnetowidu:)) Tylko urządzenie całe jest mniejsze:))

0
  • #20 12 Sty 2006 01:10
    Zenek
    Poziom 30  

=> DziadzioMiecio dobrze napisał- Helios 506 ma wejście RGB w postaci gniazda DIN, wybierane po włączeniu 4 przycisku programatora....
    Czyli koncepcja jest taka- teraz skombinuj jakiś magnetowid lub modulator, i podłącz to wszystko prze takie urządzenie. I oglądając nienajwyższej jakości obraz masz czas na szukanie odpowiedniego i na pewno dość rzadko spotykanego kabla Euro-DIN po sklepach, giełdach, lub...zaprzyjaźniony elektronik zrobi coś takiego lutownicą....Jeśli uda się taki kabel skombinować, i... jeśli kineskop w tym heliosie jest w dobrym stanie, różnica niebo a ziemia w obrazie :).
    Swoją drogą, przy cenach PS2 i gier do niej kilkadziesiąt złotych za modulator poraża?? :|

0
  • #21 12 Sty 2006 13:00
    oskar5
    Poziom 13  

Czyli wystarczy kabel euro-DIN tak?? Kineskop jest rewela jak na taki stary telewizor ;) a lutonice mam jakby co. A PS2 i gry mam za darmoche :D od kumpla który mieszka w irlandii przyjeżdża do polski na święta i wakacje a tam ma swoje PS2 więc gdy go nie ma ja się opiekuje tą plejką :D

0
  • #22 12 Sty 2006 18:32
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Lepiej kup wtyczke i sam sprobuj albo komus daj do przerobienia bo kupic gotowego bedzie strasznie trudno.

0
  • #23 05 Paź 2007 13:39
    seeyaa
    Poziom 10  

Witam mam podobny problem tyle tylko że mam z tyłu wyjście Euro i antenowe, jak podłącze konsole to telewizor nie widzi sygnału

0