Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio KENWOOD KDC 7060R - wyłącza się

przemo_re 12 Jan 2006 21:15 1530 2
    przemo_re
    Level 12  
    Witam !!

Problem z tym radiem jest taki że za bardzo nie wiem co jest z nim. Mianowicie gdy podłaczam zasilanie wyświetlacz zaświeci się i po sekundzie gaśnie wszystko. Z tego co mi koleś mówił podobno gdy podłaczał zrobiło gdzieś zwarcie. Ja rozebrałem to radio i okazało sie że na masie była upalona ścieżka no ale to i tak nic nie dało bo masa jest na obudwie. Dalej zachowuje się tak samo nie mam schematu nie wiem gdzie szukać błędu. Pomóżcie mi będę naprawdę wdzięczny!!!!!!!!!
    A i jeszcze o dlutowałem końcówkę mocy bo myślałem żę ona daje zwarcie no ale to też nie pomogło. Nie mam takiego jak wy doświadczenia w naprawach radii samochodowych liczę na waszą pomoc.

Pozdr./Przemo
  • Helpful post
    ROBERTMAL
    Level 12  
    Witam,

Również nie mam schem. ale przy odwrotnym podłączeniu zasilania +/- jeżeli są-to przepalają się diody zabezpieczające i czasem ścieżka masy.
    Dalej trzeba spr. czy obydwa napięcia zasilające dochodzą do odpowiednich miejsc. 1 do klucza-włącznika (czasem klucz jest w końcówce mocy więc może wlutuj z powrotem końcówkę) 2 napięcie sygnał włączonej stacyjki czy dochodzi do procesora. Tym tropem proponuje iść.

Pozdrawiam
    przemo_re
    Level 12  
    dzieki za info.