Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio KENWOOD KDC 7060R - wyłącza się

przemo_re 12 Sty 2006 21:15 1206 2
  • #1 12 Sty 2006 21:15
    przemo_re
    Poziom 12  

Witam !!

Problem z tym radiem jest taki że za bardzo nie wiem co jest z nim. Mianowicie gdy podłaczam zasilanie wyświetlacz zaświeci się i po sekundzie gaśnie wszystko. Z tego co mi koleś mówił podobno gdy podłaczał zrobiło gdzieś zwarcie. Ja rozebrałem to radio i okazało sie że na masie była upalona ścieżka no ale to i tak nic nie dało bo masa jest na obudwie. Dalej zachowuje się tak samo nie mam schematu nie wiem gdzie szukać błędu. Pomóżcie mi będę naprawdę wdzięczny!!!!!!!!!
    A i jeszcze o dlutowałem końcówkę mocy bo myślałem żę ona daje zwarcie no ale to też nie pomogło. Nie mam takiego jak wy doświadczenia w naprawach radii samochodowych liczę na waszą pomoc.

Pozdr./Przemo

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2006 12:13
    ROBERTMAL
    Poziom 12  

Witam,

Również nie mam schem. ale przy odwrotnym podłączeniu zasilania +/- jeżeli są-to przepalają się diody zabezpieczające i czasem ścieżka masy.
    Dalej trzeba spr. czy obydwa napięcia zasilające dochodzą do odpowiednich miejsc. 1 do klucza-włącznika (czasem klucz jest w końcówce mocy więc może wlutuj z powrotem końcówkę) 2 napięcie sygnał włączonej stacyjki czy dochodzi do procesora. Tym tropem proponuje iść.

Pozdrawiam

0
  • #3 13 Sie 2006 16:13
    przemo_re
    Poziom 12  

dzieki za info.

0