Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między 1N4148 i 1N4007

14 Sty 2006 16:43 5332 9
  • Poziom 16  
    Jaka jest różnica między diodą 1N4148, a 1N4007. Dioda 1N4007 jest diodą prostowniczą! czy wtedy diodę 1N4148 też można nazwać prostowniczą??
  • Poziom 19  
    1n4148 jest diodą przełączającą na prąd niższy niż ta druga dioda.
  • Poziom 21  
    Wszystkie diody prostuja! Ale mimo tego jest ich bardzo duzo rodzai. 4007 jest przeznaczona do prostowania pradu w zasilaczach sieciowych. 700 V. Druga jest dioda przelaczajaca pracujaca w zakresie miliaamperow. Podaj dokladnie o co ci chodzi?
    Kazik
  • Poziom 16  
    djskate8 napisał:
    1n4148 jest diodą przełączającą na prąd niższy niż ta druga dioda.

Przełączająca?! jak mam to rozumieć?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Krystii,
    musisz zrozumiec, ze to forum, jak mysle, zostalo stworzone dla tych, ktorzy juz cos z elektroniki wiedza. Z twoich pytan wynika, ze ty te dluga droge nauki masz przed soba. Musisz, sie po prostu uczyc.
    Odpowiem, co nazywa sie dioda przelaczajaca, choc juz znam twoje nastepne pytanie.
    A wiec, dioda przelaczajaca jest w stanie bardzo szybko (co znaczy bardzo szybko?) przelaczyc prad z jednej galezi do drugiej.
    Tylko nie pomysl, ze wyzej to jakies zlosliwosci. Ja tez bylem kiedys w dokladnie takiej samej sytuacji jak ty.
    Juz raz cie pytalem, po co stawiasz te pytania?
    To pomoze odpowiadajacym!
    Kazik
  • Poziom 28  
    kazmod napisał:
    4007 jest przeznaczona do prostowania pradu w zasilaczach sieciowych. 700 V.
    Kazik

A nie 1000 V?
  • Poziom 16  
    Kazmod, zadałem te pytanie ponieważ byłem w sklepie elektronicznym no i kupowałem elementy różne, i kupywałem także diode 1N4148 i pytałem się ile ona kosztuje, bo jak by była droga (kupywałem 22 sztuki), to powiedziałem, że też by mogła być 1N4007, a Pani w sklepie powiedziała, że to są dwie inne diody i, że dioda 1N4007 jest prostowniczą! a ja byłem w założeniu, że każda dioda jest prostowniczą! wieć bardzo mnie to zdziwiło, a z elektroniki to mam troche dużo pojęcia, ponieważ już się długą nią interesuje i dużo rzeczy potrafie sobie zrobić:] ale nie przestudiowałem;) poprostu wszystkich elementów dogłębnie , więc mam prawo chyba nie wiedzieć, że jest duża różnica między diodą 1N4148, a 1N4007. Ale dzięki za udzielenie wszelkich informacji:)
  • Poziom 32  
    Witam.
    krystii napisał:
    z elektroniki to mam troche dużo pojęcia, ponieważ już się długą nią interesuje i dużo rzeczy potrafie sobie zrobić

Uważam więc że zamieszczone przez kol. ankuch noty katalogowe tych diod wyczerpująco odpowiedziały na zadane przez Ciebie pytanie.
    kazmod napisał:
    Wszystkie diody prostuja!

A diody Zenera (stabilizacyjne) , lawinowe , Schottkiego , pojemnościowe ... ? Proszę nie wpuszczać kolegów w przysłowiowe maliny .
    Pozdrawiam.
    Temat zamykam.