Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA 64 + GSM4 problem z powiadomieniem

21 Sty 2006 12:29 1326 5
  • Poziom 17  
    Mam połączoną CA 64 i moduł GSM-4 , moduł służy jako linia telefoniczna i powiadamia tylko po GSM , w obiekcie brakuje linii zwykłej kablowej , w centrali jest syntezer mowy CA-64SM. Problem polega na tym że w chwili alarmu centrala wybiera nr telefonu poprzez moduł GSM i nie czeka na podniesienie słuchawki po drugiej stronie tylko od razu po wybraniu numeru odtwarza nagrany komunikat z syntezera mowy. Opcja bez testu odebrania telefonu jest odznaczona , gdyby ktoś podpowiedział gdzie jest błąd byłbym wdzięczny.
  • Poziom 17  
    Nikt nie ma żadnego pomysłu.
  • Poziom 11  
    Rozwiązaniem pośrednim będzie chyba podwójne odtwarzanie komunikatu. Nie pamietam czy CA 64 ma tą funkcje... ale mniejsze centrale tej rodziny mają taką możliwość.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    Dzieki za zainteresowanie , tak jak piszesz zrobiłem wcześniej i wybrnąłem z opresji przed klientem i niby jest dobrze ale samego mnie takie rozwiazanie nie zadowala . mam naturę raczej taką że muszę dojść do prawidłowego rozwiązania .
    Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie ale czekałem na reakcje na forum jednak z racji małego zainteresowania podziele się przemyśłeniami, może wtedy rozwinie sie dyskusja :
    w jaki sposub centrala sprawdza podniesienie słuchawki -chyba w taki że rozpoznaje zmiane biegunowości na lini po podniesieniu słuchawki i gdybym pomylił bieguny to centrala zaraz po wybraniu numeru i pomylonych biegunach lini odczyta że słuchawka jest już podniesiona i chyba dlatego od razu zaczyna odtwarzać komunikat.
    CA6 w ten sposób sprawdzała podniesienie słuchawki nie wiem czy CA64 też w ten sposób sprawdza nie znalazłem tego w instrukcji albo źle szukałem
    Co Panowie na to?
  • Poziom 18  
    Witam.Aby coś więcej powiedzieć trzeba by poczytać instrukcje z tego modułu jak będę miał czas to zerknę ale jak masz to uważnie poczytaj bo tam może trzeba coś ustawić.Piszesz że masz odznaczoną opcje "bez testu odebrania telefonu"ale w opcjach centralki czy opcjach modułu?Jeśli chodzi o polaryzacje to jest bez znaczenia gdzie jaki biegun bo ważna jest po prostu zmiana polaryzacji po podniesieniu słuchawki.Miałem takie przypadki że niby wszystko dobrze a nie było tej identyfikacji podniesienia słuchawki / różne centrale operatorów/jak Ci się chce walczyć to przetestuj wpisując różne numery do powiadamiania: na komórki i na różne centrale miejscowe i zamiejscowe. Zadzwoń do Satela do działu technicznego - czasem pomogą numery masz na instrukcjach a jak się nie uda to :dwukrotny komunikat,większa ilość kolejek dzwonienia lub kilkakrotnie wpisać te same numery oraz nagrać komunikat słowny kilka razy aby zapełnić cały czas dostępny na nagranie.
  • Poziom 17  
    zamykam temat nie aktualny