Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw reverse rds

cfo 27 Sty 2006 13:51 1917 5
  • #1 27 Sty 2006 13:51
    cfo
    Poziom 21  

Witam kupel wymienial akumulator radyjko prosi o kod a wiec zabralem je do domu znalazlem kod ale mam problem z jego wprowadzeniem podlaczone 3 + w tym podswietlanie minus na obudowie problem jest taki ze radyjko podswietla sie i mruga czerwona dioda na przednim panelu na wyswietlaczu ciemnosc radio zostawialem na dobe pod zasilaczem i nic ciagle mruga ta diodka i nic po za tym czy radio ma jakis pin dodakowy do podlaczenia sie pod okreslony model auta i dopiero odpala czy co nie moge go sprawdzic w tym momencie na aucie bo kumel bedzie za tydzien a z tego co sprawdzilem wszystko jest podlaczone jak nalezy ma ktos jakis pomysl

0 5
  • #3 27 Sty 2006 18:24
    pentaconta
    Poziom 11  

Witam
    napewno 5 i 9 to +12v, a 15 to masa

0
  • #4 27 Sty 2006 19:58
    cfo
    Poziom 21  

Witam dokladnie gniazdo jest identyczne podpiolem pin 5 , 9 ,13 do + a minus na 15 prubowalem tez na obudowe bez rezultatu czytalem gdzies ze w radiu moze byc cos w rodziaju imobilajzera ze musi byc podpiete pod autko dopiero da sie wpisac zobaczymy jak przyjedzie kumpel co sie wydarzy ale strasznie mnie interesuje skad i ktoredy radyjko to rozpoznaje na przednim panelu jest male okienko cos w rodzaju foto diody moze to ma cos wspolnego a moze pin do podlaczenia z tylu o nr 7 bo tylko to nie wiem do czego mam byc podpiete pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

0
  • #5 28 Sty 2006 01:03
    SlaweK
    Poziom 43  

Jeśli to radio to Blaupunkt to wypadało by podać jego numer modelu, to tak liczba rozpoczynająca się cyframi 7 64X xxx xxx. Wtedy dokładnie wiedzielibyśmy z czym mamy do czynienia.
    Tylko nowsze modele niż ten na zdjeciu powyżej mają komunikację z autem, ten na zdjęciu napewno nie ma i powinen zaświecić na stole. Jest taka możliwość że albo masz spadek napięcia na zasilaczy (zmierz!) albo iskrzyłeś stykami kabli przy podłączaniu i wysypałeś zawartość procesora. Do normalnej pracy wystarczą dwa plusy na stykach złącza o numerach 5 i 9 i oczywiście masa. Radia ktore komunikują się z autem, bez auta piszą DISABLED na wyświetlaczu.
    A okienko o którym piszesz to fototranzystor, służy do regulacji podświetlania wyświetlacza w stosunku do oświetlenia radia czyli żeby w nocy samo się przyciemniało i nie raziło kierowcy a w jasny dzień było go dobrze widać. Styk 13 (jeśli dobrze pamiętam jego numer) służy do włączania podświetlania gałki włącznika przy włączonych światłach w aucie, żeby kierowca nie musiał po omacku szukać włącznika.

SławeK

0
  • #6 28 Sty 2006 14:45
    cfo
    Poziom 21  

Dzieki serdeczne za wyczerpujaca odpowiedz raczej watpie w to ze eeprom sie wysypal dokladnie przekonam sie jak kumpel przyjedzie i napisze o odkryciach :D

0