logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zużycie prądu zamrażarki Mors 222 z 1983 roku - informacje potrzebne do wymiany

kazeko2 28 Sty 2006 14:47 18857 3
REKLAMA
  • #1 2229460
    kazeko2
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 5
    Czy ktoś posiada informacje na temat zużycia prądu przez zamrażarkę MORS 222 rocznik 1983. Ta informacja jest mi niezbędna do wynegocjowania zmiany jej na nową bardziej energooszczędną. Z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 2235385
    huk90
    Poziom 23  
    Posty: 789
    Pomógł: 58
    Ocena: 86
    jezeli jestes wlascicielem owej zamrazarki to powinna tam byc tabliczka znamionowa a na niej podane zuzycie w kw
  • REKLAMA
  • #3 2235420
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Posty: 5136
    Pomógł: 221
    Ocena: 576
    huk90 napisał:
    jezeli jestes wlascicielem owej zamrazarki to powinna tam byc tabliczka znamionowa a na niej podane zuzycie w kw

    Jeżeli już to w kWh/24h, ale nie w tym typie, tam nie ma takich danych, jedynie moc sprężarki.
    Po wielu latach używania sprężarka pracuje dłużej (gorsza izolacja) i możesz śmiało przyjąć czas pracy jakieś 0.7 -resztę policzysz...
  • #4 3766982
    StasiuK
    Poziom 12  
    Posty: 72
    Pomógł: 1
    Ocena: 17
    Cytat:
    możesz śmiało przyjąć czas pracy jakieś 0.7

    Czy dobrze zrozumiałem? Czy ten współczynnik (0.7) wskazuje, że agregat zamrażarki pracuje (oczywiście średnio) aż przez 17 godzin na dobę ( 24*0,7 = 16.8 ) ? Jaki jest ten współczynnik w nowym sprzęcie? Ktoś mi mówił, że dobre zamrażarki "pracują" tylko przez 1 godzinę na dobę.. czy tak może być?
REKLAMA