Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo T80 - problem i sprawa honoru...

j.balkan 01 Lut 2006 21:09 1989 3
  • #1 01 Lut 2006 21:09
    j.balkan
    Poziom 1  

Witam. Mam problem, i będe wdzięczny za wszystkie wskazówki;
    Mamy taką pralkę - Ardo T80
    Działała bez problemu - aż pewnego dnia zaczeła pracować bez przerwy - to jest po włączeniu, niezależnie od tego jaki program ustawimy, nie obraca się programator. W związku z czym pralka chodzi, i chodzi...

Pierwsze podejrzenie padło na grzałkę - ale ta, okazało się pracuje normalnie (chociaż mam wrazenie że grzałkę słychać bez przerwy - ale chyba jest ok, bo przy ustawieniu na 40 stopni woda jest letnia, 80 stopni - gorąca). Zbadałem omomierzem dwa czujniki, po lewej i prawe stronie grzałki - ten z lewej po włączeniu pralki pokazywał 0.6, po podgrzaniu wody 0.8 - czyli - powiedzmy że działa. Cujnik z prawej strony, niezaleznie od temperatury wody i obecności wody w bębnie jest zwarty - cały czas.

Diagnozy sa dwie - czujnik temperatury. Ale - jeśli to on, to podczas spuszczania wody, czy też płukania - programator powinien się ruszyć - wtedy temperatura wody nie ma chyba znaczenia...
    Druga:
    Programator
    Chyba się czuję na siłach, żeby przynajmniej ten drugi własnoręcznie wymienić - ale oczywiście nie chcę go kupować w ciemno.
    Macie jakieś pomysły?
    Z góry dziękuję...

• Fibaro
  • #2 01 Lut 2006 21:18
    112828
    Usunięty  
  • Fibaro
  • #3 01 Lut 2006 21:25
    atomik
    Poziom 15  

Sprobui podac na programator 220V, on povinen pszelanczatsia.

• Fibaro
  • #4 01 Lut 2006 21:54
    eeban
    Specjalista AGD

jeżeli czujesz się nasiłach to podepnij silniczek programatora na krótko i jeżeli będzie się przesuwał (sprawny)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo