Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy takich nam na forum potrzeba?

jurk52 07 Lut 2006 13:58 2376 8
  • #1 07 Lut 2006 13:58
    jurk52
    Poziom 2  

Chodził z Blaupunktem Los Angeles mp72 bez dodatkowego odbiornika podłanczanego do radia w zestawie z pilotem RC-10

0 8
  • #2 07 Lut 2006 14:48
    djlj24
    Spec od car audio

A niby co ma ten sygnał odebrać? Sam pilot nie działa - musi być odbiornik, jak go nie zdążyli wyjąć z pilotem to trzeba go sobie wystrugać samemu.

0
  • #3 07 Lut 2006 17:12
    jurk52
    Poziom 2  

Pilota kupiłem na allegro i wiem, że niektóre modele blaupunktów mają odbiornik wbudowany nie wiem czy akurat ma go Los Angeles mp72 jeżeli nie to może ktoś wie gDzie taki odb. dokupić. Pilot jeszcze nie doszedł.

0
  • #4 07 Lut 2006 20:49
    djlj24
    Spec od car audio

Nie spotkałem jeszcze Blaupunkta z odbiornikiem podczerwieni. Może jakiś system z monitorem to tak ale tylko nowy (DVD).

0
  • #5 07 Lut 2006 21:31
    jurk52
    Poziom 2  

I tu się mylisz, gdyż są z wbudowanym oczkiem w panelu np. Los angeles mp74 nie wiem jak 72. ale jest kilka modeli z wbudowanym oczkiem i jak nie wnosisz nic nowego to po co się angażujesz

0
  • #6 08 Lut 2006 08:02
    nfoka
    Poziom 16  

czesc,

ton wypowiedzi nie jest najlepszy JURK51!!!! szczegolnie jesli sie jest w bledzie.

zaciekawila mnie twoja "pewnosc" i zagladnolem w notatki :-)

http://fe0wap79.bosch.de/intershoproot/files/serviceDocuments/7644815310001_EA_DE.pdf

jesli MP74 ma wbudowany IR-odbiornik to po co we wtyczce standardowe wyprowadzenie sygnalow ( miniISO C2 piny 10.11.12 ) tak jak to robi Blaupunkt juz od dawna, do MP 74 mozesz podlaczyc RC08 RC10 i RC10H (plaska wersja)

w MP72 jest taka sama sytuacja
    http://fe0wap79.bosch.de/intershoproot/files/serviceDocuments/7641804310001_BA_DE.pdf

https://www.elektroda.pl/rtvforum/file/blaupunkt_los_angeles_mp72_228.rar

jakbys zamiast obrazac innych uzylbys przycisku SZUKAJ i znalazl sobie schemat tudziez instrukcje obslugi to moze bys zrozumial ze nie masz racji!!! schemat ma 18 stron i po pobierznym ogladnieciu nie widze gdzie niby jest to oczko

http://www.bluespot.co.uk/stock/rc12h.asp

RC12H jest zamienne z RC10 i RC10H

Pilot jesli jest bez IR-Odbiornika to napewno "ktos przypadkowo znalazl w nocy na parkingu" obok samochodu z wybita szyba :-) , sam odbiornik IR mozna dorobic ( djlj24 ma schemacik i mozna za grosze samemu sklecic )

ALE MOZE NA ALLEGRO KTOS BEDZIEM MIAL ( ale to juz gorzej bo zazwyczaj oczko jest przyklejone gdzies przy kierwonicy do tapicerki i przewod gdzies z tylu poprowadziny i ciezko w 30 sek znalezc :-) )

0
  • #7 08 Lut 2006 14:59
    djlj24
    Spec od car audio

Oj sprzedawca na giełdzie wcisną radio wraz z pilotem koledze i mówił, wszystko jest ok, widziałem jak poprzedni właściciel używał w samochodzie i działało. Tak to już jest jak się kupuje lewiznę bez papierów.

0
  • #8 08 Lut 2006 19:36
    jurk52
    Poziom 2  

Ty człowieku jesteś jakiś nawiedzony i już po raz trzeci sugerujesz tu jakieś kradzieże, mam radio zadałem proste pytanie. Kupiłem pilota do tego radia od człowieka na allegro, kóremu do zestawu przy zakupie San Diego MP35 w promocji sklep dołożył sam pilot bez odbiornika podczerw. gdyż ten model jak i inne ma wbudowany w panelu. Człowiek ów sprzedaje tego pilota mnie (to znaczy, że mam go uważać za złodzieja) a prócz pilota ma wystawiony jeszcze panel. Radio skradziono mu z samoch. i chce odzyskać część pieniędzy. To co mam nie kupować od niego czy nie wiem o co ci chodzi. (nudzisz się czy co?) a str. które mi podajesz prześledziłem wcześniej, i nic z nich nie wynika, czy moje radio będzie odb. sygn. z pilota bez tego odbiornika. Lecz już jutro przyjdzie pilot to się dowiem i obejdę się bez twoich rad. Sprawdż na Allegro firma nowe takie piloty sprzedaje po 49pln bez czujników podczerw. dedykowane radiom, które ich nie potrzebują. Pozdr. i zajmij się czymś pożytecznym.

Dodano po 18 [minuty]:

Zapomniałem dodać,że piny są wbudowane aby sygnał mógł być przesyłany z pilota na kierownicę RC-10 za pomoca owego odb. podczerw. Wiem ponieważ w instr. obsługi swego radia mam zaznaczone, ze podpina się ów odbiornik podcz. do 3 ISO w środkowym segmencie i nie łudż sie że taki odb. skonstr. sam. Co najwyżej możesz sobie wystrugać jak pisałeś.

Dodano po 4 [minuty]:

A to, ze nie spotkałeś Blaupunkta z wbudowanym czujnikiem podczerw. oznacza iz miałeś do czynienia z jakimiś starociami z wystawek.

Moderowany przez zdzich42:

za ponizanie i obrażanie innych uzytkowników zablokowano pisanie

0
  • #9 08 Lut 2006 20:48
    nfoka
    Poziom 16  

jak mowi przyslowie lepiej z madrym zgubic niz z glupim znalezc :-) np RC012H

ja mam IR odbiornik wlasnej konstrukcji ( schemat od djlj24 ) i dziala a koszt wyszedl 15 PLN !

czytalem uwaznie instrukcje i MP35 i MP74 nie ma ani slowa o wbudowanym odbiorniku IR, natomiast jest schemat jak podlaczyc IR odbiornik :-)

nigdzie tez w informacjach servisowych nic o tym nie ma

ale jak i tak WSZYSTKO WIESZ TO PO CO PYTASZ???

To FORUM jest po to zeby sobie pomagac a nie sobie ublizac wiec prosze sie stosowac do REGULAMINU

co do LEGALNOSCI to orginalny pilot RC10 w autoryzowanym punkcie kosztuje ok 190 PLN wiec nowe piloty po 49 PLN daja do myslenia? tym bardziej ze nie ma "podrobek" zadnych na rynku :-)

POZATYM SAM SOBIE PRZECZYSZ !!!!

TO TWOJ TEMAT / POST
    " gdzie można kupić odbiornik podczerwieni odbierającego sygnał z pilotów blaupunkt rc10 i rc12h a podłączany do radioodtwarzaczy jw. a może istnieje możliwość samodzielnego skonstrułowania "

czyli jednak IR - odbiornik :D

0