Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch wzmacniaczy do komputera.

xbox3600 08 Lut 2006 22:34 582 2
  • #1 08 Lut 2006 22:34
    xbox3600
    Poziom 16  

Witam chciałem sie spytac czy nic sie nie stanie jesli na stałe bede miał podłaczone dwa wzmacniacze : kabel z kompa do jednego wzmacniacza na tda 1516 a wyjscie z tego jako sygnał do drugiego wzmacniacza (minieża 2x20 ) bo zauwazyłem ze dosyć mocno głośniej to gra :D , tylok chciałem sie spytać czy nic sie nie stanie .

0 2
  • #2 08 Lut 2006 23:04
    oj
    Poziom 42  

Może się tylko tyle stać, że jeżeli podane zostanie za duże napięcie z wzmacniacza na wejście AUX to można uszkodzić przedwzmacniacz (minieża 2x20 ) i wtedy już głośniej nie będzie grał:D

0
  • #3 08 Lut 2006 23:14
    P@WEŁ
    Poziom 20  

Troszkę dziwna ta konfiguracja.
    Osobiście nie polecam takiego rozwiązania, Jeżeli wieża gra zbyt cicho, to znaczy, że powinieneś przebudować przedwzmacniacz zamiast podpinać wzmacniacz do wzmacniacza. Zakładając fakt, że oba wzmacniacze nie przesterowują się, to teoretycznie nic nie powinno się spalić. Musisz jednak pamiętać, ze jeżeli wpuścisz do wieży sygnał o zbyt dużej amplitudzie (zbyt głośny) to możesz posadzić przedwzmacniacz i stopnie wejściowe w wieży...
    Podsumowując - jeżeli będziesz ostrożny i nie będziesz "katował" sprzętu, to nic mu nie grozi...
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów