Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-P6300 zła jakość wydruku

12 Lut 2006 00:27 1652 7
  • Poziom 18  
    Witam Serdecznie!
    Mam problem z drukarką Panasonic KX-P6300 a raczej z samym kardridżem bo przkładałem go do dwóch różnych drukarek i efekt jest ten sam. Rozebrałem cały kardrridz na części, wyczyściłem wszystkie części, dałem nowy toner i jest to samo. Usterka wygląda w ten sposób że po poskładaniu wszystkiego i zrobieniu wydruków próbnych prawie cała kartka była czarna i tylko jaśniejsze poziome paski co obrót bębna. ktoś mi podpowiedział ze bęben sie naświetlił przy naprawie i trzeba poczekać kilka godzin, faktycznie na drugi dzień wydruki już są trochę lepsze, już nie brudzi całej kartki a tylko są 3 poziome ciemniejsze paski szerokości ok. jednego centymetra jakby na bębnie był wzdłuż pasek który odbija sie co obrót bębna. Jeszcze poczekałem dobę ale pasek juz pozostał i po zrobieniu kilku wydruków sie powiekszył. Bęben jest stary ale nie wygląda żle, listwa czyszcząca była obracana ale nic to nie zmieniło. Czy bęben jest uszkodzony bo zakup nowego to ponad 100zł i trzeba jeszcze przekładać zębatki .
    Jak otwarłem pokrywę podczas drukowania to stwierdziłem że smugi które są na wydrukach widoczne są już na bębnie i teraz nie wiem czy jest żle czyszczony przez listwy lub sam bęben jest tych miejsczach zużyty. Poradzcie co robić,
    pozdrawiam,
    Gienek.

• Poziom 43  
    do wymiany listwa - to ona odpowiada za sypanie . obracanie nic nie pomoże .
    jak wymiana listwy nie wystarczy to bęben do wymiany.

P.S. dlaczego bierzesz sie za naprawianie czegoś niemając podstawowaej wiedzy ?
  • Poziom 20  
    Najlepiej kup nowy moduł, bo naprawa raczej nic nie da, jeżeli moduł jest już wyeksploatowany.
  • Poziom 18  
    A ty już się urodziłeś geniuszem?
    Po to jest Elektoda żeby się czegoś nowego nauczyć, ja się znam dobrze na innych rzeczach .
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 20  
    gienek nie miałem zamiaru Cię urazić. Zrobisz jak uważasz. Często tanie naprawy drogo kosztują, a w tym wypadku i problemie z pasami raczej bym nie regenerował tego modułu tylko kupił nowy, lub używany sprawny.
    Problem nie leży w bębnie tylko jego ładowaniu.

• Poziom 43  
    kolego stempel najprawdopodobniej to nie Ty tylko ja uraziłaem autora .
    "Po to jest Elektoda żeby się czegoś nowego nauczyć, ja się znam dobrze na innych rzeczach ."

nie biore sie za naprawianie samochodów ( wole kopiarki, drukarki i komputery ) choć jest taki dział - jednak żeby coś robic trzeba znac podstawy, forum w tym przypadku nie pomoże
  • Poziom 18  
    Sorry Stempel, to nie dla Ciebie kierowałem cierpkie słowa a dlaTwojego przedmówcę który napisał ze jak się na czymś nie znam to niech sie za to nie biorę czy podobne brednie. Nie lubię takich przemądzałych gości którzy traktuję Elektrodę jak ring bokserski a przecierz powołana została dla zupełnie innych celów.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 18  
    Witam Serdecznie!

Drukarka naprawiona, głównym winowajcą okazał się jednak bęben.
    Listwa póżniej trochę brudziła ale odkleiłem ją , i przykleiłem silikonem drugą stroną, było trochę problemów żeby równo ją dokleić ale zrobiłem kreskę foliopisem i pod światłem równo ją ułożyłem.
    Zamykam temat i dziekuję wszystkim,
    Gienek.