Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z video- nie widzi obrazu z tv, ale odtwarza ok

seawoman 22 Feb 2006 22:01 1526 5
 • #1
  seawoman
  Level 10  
  Witam
  Problem jest taki że video sanyo po podlaczeniu do tv sony 2kablami :
  -euro i 4chinche
  -antenowy-antenowy
  nie widzi wogóle programow telewizyjnych. Odtwarza kasety zwyczajnie, tzn jest obraz dzwiek, a jak chce nagrac cos z tv to calkowicie nie widzi zadnego programu, jakby anteny wogole nie bylo. Na moim drugim tv juz i odtwarza i nagrywa - ok ale tam video jest wylacznie podlaczone za pomoca 1 kabla -tego z koncowkami antenowymi.

  Moze ktos wie co to moze byc? i jak to naprawic? albo ile naprawa by kosztowala?

  Przepraszam jeżeli taki temat juz był, ale wsród 100 stron ciężko coś konretnie takiego znalezc.
 • #2
  dzimi
  Moderator
  problem jest tak prosty że aż banalny:-jeśli podłączyłeś przez euro -chinch to chincz może są zle podłączno tzn.wej i wyj lub tv nieposiada pełnego euro tj.nie wyjscia wideo z euro a jedynie wejscie zdaża sie
  teraz wej po w.cz. żeby nagrać to niestety musisz pod modulator podłączyc 23 kable do tv i do anteny uzyskasz wtedy obraz a po zaprogramowaniu video na kanałach inne mozliwości
 • #3
  sp5gbw
  Level 17  
  Jeśli do wideo masz dołączoną antenę, to musisz aby adbierać TV, dostroić tyner w wideo i programy przerzucać pilotem od wideo.
 • #4
  Preskaler
  Level 39  
  Trochę to jest niedokładnie opisane ale postaram się jakoś dojść do sedna! Magnetowid może współpracować z OTV poprzez RF (kabel w. cz - antenowy i "po niskiej" - "euro" lub "chinch"). Piszesz, że odtwarzane kasety są "widoczne" na OTV więc problem dotyczy TYLKO możliwości nagrywania aktualnie odbieranego programu TV z OTV. W takim przypadku trzeba koniecznie przełączyć magnetowid w tryb A/V. Nie wiem w jaki sposób to jest możliwe do zrealizowania w Twoim modelu "Sanyo" ale sprawdż na pilocie i płycie czołowej czy taki przycisk istnieje? Jeśli tak to należy go wcisnąć i na wyświetlaczu magnetowidu powinien się zapalić napis A/V lub podobny. W każdym razie powinny zniknąć cyfry oznaczające numer aktualnie wybranego kanału. Jeśli chcesz nagrywać programy z OTV (a nie z anteny - swoją drogą nie rozumię dlaczego?) to będziesz pozbawiony możliwości kontroli tego zapisu bo OTV będzie dostrojony do wybranego kanału TV i pozbawiony będzie w tym czasie możliwości podglądu (wtedy trzeba by przełączyć OTV na A/V lub wybrany kanał do współpracy z magnetowidem i wyłączy się możliwość nagrywania tego wybranego do nagrywania kanału). Najlepiej by to można było sprawdzić z jakimś innym żródłem sygnału A/V (np. tunerem satelitarnym, drugim magnetowidem itp.). Wtedy przełączony OTV na A/V lub kanał współpracy umożliwi obserwowanie co dzieje się w magnetowidzie? Po przełączeniu magnetowidu na A/V (bez podanego sygnału z innego żródła A/V) powinna być ciemność) oczywiście po ponownym przełączeniu tego przycisku powinny być widoczne zaprogramowane w głowicy magnetowidu określone programy (np. TVP 1, TVP 2 itd.). W przypadku niepodłączenia anteny do gniazda RF magnetowidu powinien być widoszcy i słyszalny szum (śnieg). Jeśli więc wszystko działa tak jak opisałem, przełączysz magnetowid w stan A/V i masz ciemność to po podaniu na wejście magnetowidu (chinch lub "euro") sygnału dodatkowego A/V powinien być widoczny obraz i słyszalny dżwięk (z drugiego magnetowidu, tunera Sat itp.). Jeśli tak jest to możesz podłączyć w to miejsce OTV i powinien magnetowid nagrywać, jeśli tego nie robi to może być uszkodzone gniazdo "Euro" (chinch?) w OTV.
 • #5
  seawoman
  Level 10  
  "teraz wej po w.cz. żeby nagrać to niestety musisz pod modulator podłączyc 23 kable do tv i do anteny uzyskasz wtedy obraz a po zaprogramowaniu video na kanałach inne mozliwości"

  Wej po w.cz??Tego nie zrozumialam. Mozecie pisac zwyczjaniejszym jezykiem??

  Kabelki sa dobrze podlaczone, jezeli chodzi o chincze kabelki sa podpisane typu line in,video in,out itp. Wiec zadnego problemu z ich podlaczeniem nie mialam.

  -Co do strojenia. Video wczesniej tez chodzilo na podobnym tv, z takimi samymi wejsciami. I dzialalo.
  Czy to robi jakas roznice jezeli w tamtym tv antena byla standardowa a tutaj jest kablowka. Mi sie wydaje ze to nie ma znaczenia.
 • #6
  Preskaler
  Level 39  
  W kablówce zwykle częstotliwości poszczególnych programów są poprzesuwane i trzeba je na nowo zaprogramować ale to TYLKO wtedy gdy chcesz nagrywać z ANTENY (kablówki) a nie z OTV!