Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon BJC-3000 głowica ustawia się w pozycji wymiany tuszy

Buniol 24 Feb 2006 12:26 2183 5
 • #1
  Buniol
  Level 12  
  Witam.
  Zacznę od początku. Najpierw drukarka sygnalizowała przepełnienie pampersa (6 mignięć diody pomarańczowej i jedno zielonej), oraz głowica ustawiała się w położeniu wymiany tuszy (guzik od położenia klapy jest ok). Zrobiłem reset i teraz po włączeniu dioda świeci ciągłym zielonym światłem, a głowica ustawia się w położeniu wymiany tuszy, a po wyłączeniu, nie parkuje tylko pozostaje wysunięta. Komputer widzi ją poprawnie, ale nic nie można wydrukować. Drukarka nie drukuje żadnych testów opisanych w trybie serwisowym, tylko po resecie pampersa (3 kliknięcia klawisza RESUME po wejściu w tryb serwisowy) drukuje nagłówek z informacjami o drukarce (wersja rom, temperatura, ilość wydrukowanych kartek, stan pampersa) oraz dużo kolorowych pasków.
  Co ciekawe w nagłówku testu drukarka pisze, że mam głowicę BC-30 (black), a ja mam BC-33 (black+kolor). Ufff to by było na tyle. Wszelkie sugestie i pomysły mile widziane.
  Pozdrawiam Buniol.
 • #2
  szmo
  Level 16  
  spróbowwac wyczyścić styki w głowicy i karetce ??
 • #3
  Buniol
  Level 12  
  Witam.
  Już prawie zapomniałem o tym poście bo długo nikt się nie odzywał, a tu bęc. Niestety czyszczenie styków karetki było już przerabiane Podejrzewam uszkodzenie głowicy, chociaż raz zdarzyło mi się, że zaczęła się zachowywać prawidłowo ale jak przeniosłem się do komputera to wszystko znów było po staremu, czyli źle.
  Dzięki za sugestie. Chyba będę szukał głowicy bo drukareczka podoba mi się.

  Pozdrawiam Krzysiek.
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  gdyby głowica była do wymiany, to dioda by mrugała (chyba 7 razy na pomarańczowo). Przed wymianą głowicy proponowałbym sprawdzić (rozebrać i przeczyścić) mechanizm napędowy, pasek pozycjonujący karetki oraz stację parkującą głowicy.
 • #5
  Buniol
  Level 12  
  Witam.
  Głowicę już rozbierałem, czyściłem itd.
  Głowica pozycjonuje się raczej prawidłowo.
  Po włączeniu zasilania jedzie w prawo aż transoptor najedzie na czujnik krańcowy, potem jedzie w lewo nad podczerwony czujnik atramentu, a następnie w pozycję wymiany tuszu. Dodam tylko, że czujnik atramentu jest ok, reaguje na oświetlenie a napięcia na nim są zgodne z serwisówką.
  Cały czas zastanawia mnie dlaczego głowica jest widziana jako czarna.

  Dzięki za wskazówki, jak są jescze jakieś pomysły to poproszę.

  Buniol.
 • #6
  Buniol
  Level 12  
  Piszę już tylko po to aby zamknąć temat.
  Uszkodzona okazała się głowica.
  Udało mi się tanio zdobyć drugą głowicę i po włożeniu wszystko zaczęło być OK. A po myciu głowicy w wanience ultradzwiękowej, bo była lekko przyschnięta, drukareczka chodzi jak ta lala, a jakie tanie są tusze
  i do tego każdy w osobnym kałamarzu :).

  Pozdrawiam Buniol.