Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zodiak na 2N3055. Czy ma ktoś odpowiedni schemat?

28 Lut 2006 07:30 3345 13
  • Poziom 18  
    Witam
    W naprawie sprzęt jak w tytule.Ale wszystkie schematy dotyczą końcówki na BDP. Może ktoś ma schemat tego radia na 2N3055.
    Marek Ws503
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Fabryczne opcje były konstruowane na BDX53A/BDX54A lub 2xKD502.
  • Poziom 12  
    Witam

Była też wersja na 2n3055.Otwierałem ostatnio takiego klasyczny układ na tych tranzystorach.

pozdrawiam
    M.G1
  • Poziom 16  
    Ciekaw jestem jak ktoś uwalił w Zodiaku końcówkę mocy na dwuenach.
    W ogóle zabezpieczenia zastosowane we wzmacniaczu Zodiaka (nie wspomnę o legalności stosowania ich przez Diorę), powodują uszkodzenie co najwyżej bezpieczników nawet po podłączeniu gwoździa zamiast głośnika przy pełnym wysterowaniu.
    Schematu na 2N3055 niestety nie posiadam, ale myślę, że można posłużyć się schematem od popularniejszej wersji.
    Powodzenia
  • Poziom 25  
    "(nie wspomnę o legalności stosowania ich przez Diorę) "

A mógł, by to kolega rozwinąć?
  • Poziom 19  
    A ja się zastanawiam gdzie kolega Oldboy widział Zodiaka na BDX-ach? O ile mnie pamięć nie myli to montowano tam BDP28x i właśnie 2Nxxxx. W tamtych czasach nasi raczej nie słyszeli o Darlingtonie w jednej obudowie :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Kolega ma rację w latach 80-tych Diora wypuszczała krótkie serie
    z innymi końcówkami, jeśli ktoś tego wtedy nie robił na gwarancji
    to mogło mu "umknąć".
  • Poziom 19  
    To mnie koledzy zaskoczyli, przepraszam, jestem do tyłu:D, no patrz nie przypuszczałem......................to chyba nawet lepiej grało co?
  • Poziom 16  
    W owych czasach takich wynalazków było sporo a to dlatego że do
    wszystkiego brakowało części i konstruktorzy na bieżąco dostosowywali
    się do sytuacji na rynku.
  • Poziom 19  
    A tak na marginesie, każdy wzmacniacz miał taki sam sam schemat np. 80xx, 90xx,70xx, z drobnymi zmianami, jakie to były piękne czasy, tylko 2N , BDP :D, , a teraz zamawiać, szukać. No cóż, za jakiś czas to Elektroda będzie dla pasjonatów, emerytów, bo " prawie " sprawne telewizory na śmietniku lądują, koszty naprawy przekraczają wartość.............
  • Poziom 32  
    tak tak PAPAJ ! to prawda nowe prawie tv i nie tylko ida na smietnik bo te urzadzenia montuje robot który nie pobiera wypłaty ZUS-u i td.Zautomatyzowany montaz jest popularny i bardzo tani .Co do Zodiaka to potwierdzam montowano wtedy różne wersje zalezne od dostepnych w danym czasie na rynku elementów.Takie elementy sa teraz tez dostepne w róznych sklepach internetowych albo na bazarach takich jak np. WOLUMEN w Warszawie.
  • Poziom 18  
    Witam
    Wiem wszystko, zamykam temat
    Marek WS503