Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook - wysyłanie wiadomości do kilku odbiorców na raz

lukaszdzik 02 Mar 2006 22:21 22136 7
  • #1 02 Mar 2006 22:21
    lukaszdzik
    Poziom 9  

Witam.
    Chciałbym zapytać w jaki sposób mogę zmienić ustawienia Outlooka abym mógł wysłać jedną wiadomość do kilku odbiorców, ale aby żaden z nich nie widział w odebranej wiadomości pozostałych adresów , na które wysłany został mail.
    Pozdrawiam i z góry dzieki za informacje

0 7
  • #2 02 Mar 2006 22:28
    tyktyk
    Poziom 24  

robisz tak
    nowa wiadaomaść
    do
    wyświetla sie lista kontaktów podświetlasz te do których chcesz wysłać maila i robisz i wciskasz udw twożąc liste ludzi do których pójdzie email a oni nie bedą widzieli do kogo jeszcze poszedł

1
  • #3 02 Mar 2006 22:28
    paweliw
    Spec od komputerów

Musisz adresy osób do których chcesz wysłać wiadomość wpisać w pole UDW (Ukryte Do Wiadomości).
    Fragment pomocy Outlooka:

Aby wysłać wiadomość e-mail

Na pasku narzędzi kliknij przycisk Nowa poczta.
    W polach Do lub DW wpisz adresy e-mail wszystkich adresatów, oddzielając nazwy przecinkami lub średnikami ( ; ).
    Aby dodać nazwy e-mail z książki adresowej, kliknij ikonę książki w oknie Nowa wiadomość, obok pól Do, DW i UDW, a następnie wybierz nazwy.

Aby użyć pola UDW, kliknij menu Widok i zaznacz polecenie Wszystkie nagłówki.

W polu Temat wpisz tytuł wiadomości.
    Wpisz wiadomość, a następnie kliknij przycisk Wyślij na pasku narzędzi.

0
  • #4 02 Mar 2006 22:28
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Jaki outlook.
    W Outlook expresie plik-->nowy-->wiadomość pocztowa.
    Widok--> wszystkie nagłówki
    w polu UDW wpisujesz adresatów

W Microsoft Outlook plik-->nowy-->wiadomość pocztowa.
    Widok--> pole UDW
    w polu UDW wpisujesz adresatów

0
  • #5 03 Mar 2006 15:26
    lukaszdzik
    Poziom 9  

Dzięki za porady. A co w przypadku gdy typ wiadomości wysyłanej to będzie HTML a maile są pisane pod Windowsem

0
  • #6 03 Mar 2006 21:23
    paweliw
    Spec od komputerów

lukaszdzik napisał:
    Dzięki za porady. A co w przypadku gdy typ wiadomości wysyłanej to będzie HTML a maile są pisane pod Windowsem

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi, może jaśniej ?

Typ HTML daje większe możliwosci "upiększania" tekstu (czcionki, rozmiary, kolory, obrazki itp. To jest ten sam HTML używany do tworzenia stron internetowych. Za bajerami idzie jednak większy rozmiar wiadomości.
    Typ TXT to czysty tekst wiadomości.

Outlook Express obsługuje bezproblemowo oba. Windows nie ma tu nic do rzeczy.

0
  • #7 04 Mar 2006 12:10
    lukaszdzik
    Poziom 9  

Już wyjaśniam.

Wiadomości mailowe piszę w HTML'u - nie wiem czy ta informacja ma jakieś znaczenie w kontekście tego czego się chcę dowiedzieć, wiec ją podaję.

Wiadomości mailowe piszę za pomocą Worda a nie jak to zwykle bywa w MS Outlooku. Po prostu łatwiej i wygodniej jest mi je tam edytować. Problem w tym, że edytując wiadomości pod Windowsem nie mogę znaleźć miejsca , w którym mógłbym wyświetlić pola UDW - po prostu nie wiem gdzie sie ono znajduje.

Pozdrawiam

0
  • #8 04 Mar 2006 13:29
    paweliw
    Spec od komputerów

Nie wiem jakiej wersji Worda używasz, ale przy Office 2003 korzystając z opcji Wyślij do ... Adresat poczty jest na pasku "wysyłania" opcja Przełącz UDW.
    Nie pamiętam jak jest w innych wersjach ale napewno podobnie.

0