Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp 70GF-66SC. Brak WN. Włącza się i są trzaski. Postrzępione boki.

Robertss 03 Mar 2006 23:58 1352 8
 • #1
  Robertss
  Level 16  
  Brak WN.Po wymianie trafopowielacza i tranzystora linii, (które były uszkodzone) telewizor załącza się, ale bez WN,toważyszą przy tym trzaski.Po kilkurazowym załączaniu z pilota zaskakuje i pracuje w miarę normalnie, choć widać w obrębie ekranu postrzępione boki.W tej chwili wystąpił dodatkowy problem,obraz na ekranie zrobił się wklęsły po bokach.Gdzie szukać usterki?.Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 • #2
  CHACA
  Level 43  
  Kondensatory elektrolityczne w zasilaczu do wymiany wszystkie.
 • #3
  Robertss
  Level 16  
  Dzięki za zainteresowanie.Właśnie jestem w trakcie wymiany elektrolitów.Napisze o efektach.
 • #4
  Robertss
  Level 16  
  Kondensatory wymienione,tranzystor założyłem oryginalny(taki jak był).W tej chwili telewizor odpala normalne.Został jeszcze jeden problem.Po bokach obraz jest wklęsły.Gdzie szukać usterki?
 • #7
  Robertss
  Level 16  
  Dziękuję za wszelkie porady.Elementy wskazane podpowiedziami wymieniłem lub też sprawdziłem (R610).W dalszym ciągu obraz jest mocno wklęsły po bokach.Dodatkowo mam pytanie o temperature tranzystora BU2525,który dość mocno się grzeje.Czy jest to normalne?,czy może jest jeszcze jakaś dodatkowa usterka.
 • #8
  Robertss
  Level 16  
  Dzięki k.k, faktycznie sprawdzenie nic nie pomogło ,dopiero wymiana R610 przywróciła korekcje do normalnej pracy.Ale pozostal problem tranzystora linii BU2525.Telewizor popracował 15 minut i padł,to znaczy tranzystor przebity.Elektrolity były wymienione,gdzie jeszcze szukać usterki?
 • #9
  Robertss
  Level 16  
  Tv wrócił do klienta nie naprawiony. Koszt naprawy wzrastał, więc właściciel telewizora zrezygnował z naprawy. A tak na marginesie, problem z dobraniem tranzystora lini w tym TV powodował wzrost kosztów naprawy. Tak więc zamykam temat.