Witam.
Schemat który zciągnąłem niezgadza się z opisem na płycie.Zciągałem inne schematy ale też niepasują np:107050;105035;107020;103010 wszystkie w pdf-ie oraz 107065.djvu i ten najbardziej wg.mnie zbliżony ale niecałkiem a pozatym jakośc bardzo słaba.Może mógłby ktoś pomóć wg.podanych elementów.Transformator wys.napięcia to T601 ;Q550 -2SC5407;D550 -5VUZ47;Q881 - J306;IC501 - TDA9105;IC901 - ST72T72N5B1;IC102 - AN5768;IC462 -AN5767 to tak dla przykładu kilka wybranych elementów.monitor ten posiada oddzielne wejścia R G B H V.
Opisze coś o uszkodzeniu:monitor niewyświetla obrazu,brak napięć na Q550 -znalazłem pęknięcie na druku (przerwane ścieżki) po ich naprawie napięcie na Q 550 pojawiło sie ale nadal niewyswietla obrazu,wg mnie brak sterowania dla tego tranzystora.Na transformatorze wys.nap. napięcie tylko na nodze 10 i 8 ok 80V.Na Q550 na kolektorze mierząc miernikiem wychyłowym UM207 420V natomiast miernikiem cyfrowym M890G 43V.Przy pomiarach na Q550 monitor reaguje tak jakby chciał się załaczyć.Na bazie 0,3V.Emiter zwarty do masy.Po wyłaczeniu komputera napięcie te zanikają led zmienia się na żółtą.
Oczywiscie tranzystor sprawdzałem jest dobry ,przewód do komputera też.
Wiesław
Schemat który zciągnąłem niezgadza się z opisem na płycie.Zciągałem inne schematy ale też niepasują np:107050;105035;107020;103010 wszystkie w pdf-ie oraz 107065.djvu i ten najbardziej wg.mnie zbliżony ale niecałkiem a pozatym jakośc bardzo słaba.Może mógłby ktoś pomóć wg.podanych elementów.Transformator wys.napięcia to T601 ;Q550 -2SC5407;D550 -5VUZ47;Q881 - J306;IC501 - TDA9105;IC901 - ST72T72N5B1;IC102 - AN5768;IC462 -AN5767 to tak dla przykładu kilka wybranych elementów.monitor ten posiada oddzielne wejścia R G B H V.
Opisze coś o uszkodzeniu:monitor niewyświetla obrazu,brak napięć na Q550 -znalazłem pęknięcie na druku (przerwane ścieżki) po ich naprawie napięcie na Q 550 pojawiło sie ale nadal niewyswietla obrazu,wg mnie brak sterowania dla tego tranzystora.Na transformatorze wys.nap. napięcie tylko na nodze 10 i 8 ok 80V.Na Q550 na kolektorze mierząc miernikiem wychyłowym UM207 420V natomiast miernikiem cyfrowym M890G 43V.Przy pomiarach na Q550 monitor reaguje tak jakby chciał się załaczyć.Na bazie 0,3V.Emiter zwarty do masy.Po wyłaczeniu komputera napięcie te zanikają led zmienia się na żółtą.
Oczywiscie tranzystor sprawdzałem jest dobry ,przewód do komputera też.
Wiesław