#1 2373526 04 Mar 2006 15:21 mgrygierzec mgrygierzec Poziom 10 Posty: 38 Ocena: 6 Autor tematu Post #1 2373526 04 Mar 2006 15:21 Witam mam pytanie jak mozna zdobyc mac adresy kompow ktorych widze ip.Jest jakis program?Czy mozna to zbadac w wierszu polecen pod xp?
#2 2373574 04 Mar 2006 15:36 pndemon pndemon Poziom 19 Posty: 444 Pomógł: 35 Ocena: 18 Pomocny post? (+1) Post #2 2373574 04 Mar 2006 15:36 ipconfig/all
#3 2373672 04 Mar 2006 15:55 mgrygierzec mgrygierzec Poziom 10 Posty: 38 Ocena: 6 Autor tematu Pomocny post? (+1) Post #3 2373672 04 Mar 2006 15:55 ja chce znac maci innych kompow w sieci
#4 2373709 04 Mar 2006 16:03 szaleniec szaleniec VIP Zasłużony dla elektroda Posty: 3268 Pomógł: 476 Ocena: 199 Pomocny post? (+2) Post #4 2373709 04 Mar 2006 16:03 nmap, nbtscan, ettercap, ethereal - to jest podstawowy zestaw narzedzi pod linuxa
Pomocny post #5 2374374 04 Mar 2006 19:06 michaltj michaltj Poziom 12 Posty: 21 Pomógł: 2 Ocena: 3 Pomocny post? (+3) Pomocny post Post #5 2374374 04 Mar 2006 19:06 Pod XP mozesz sprawdzic zawartosc tablicy ARP (Address Resolution Protocol). Najpierw wyslij ping (request) to tego IP, a potem w wierszu polecen wpisz: arp -a Warunek jest taki, ze komputer ktorego MAC address chcesz dostac musi byc na tym samym subnecie, jak nie to dostaniesz MAC gateway'a.