logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Motorola C550 – jak zmienić język menu z chińskiego na angielski krok po kroku

cyburciak 17 Mar 2006 15:08 4281 32
REKLAMA
  • #1 2425209
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    witam, mam chińskie menu w motoroli c550 i potrzebuje zmienić język na angielski (jest napewno dostępny),ale chińskich znaczków nie rozumiem.

    stąd prośba aby użytkownicy motoroli c550 wytłumaczyli mi jak wejść do menu zmiany języka, (np. menu->5x w górę -> ok -> 2x 2 dół ...)

    pozdrawiam i dzięki
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2425754
    akanaf
    Poziom 16  
    Posty: 123
    Pomógł: 18
    Ocena: 2
    nie wiem czy działa: *#303# Ok -> Set Default Language to English lb jeśli masz ikonki funkcji to wybierz taka z kołami zębatymi potem jeśli masz 5 to wybierz ostatnią, a następnie 2 i potem 7 funkcje
  • #3 2427562
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    właśnie nie mam tych kół żębatych:
    podaję kolejność co mam:
    książka i słuchawka telefony
    kopertka i list
    dzwonki
    słuchawka tela, kartka + zegarek
    budzik
    ramka i a w niej nutki sie przesuwają po przekątnej
    kości fdo gry
    niebieski prostokąt z żółtym środkiem+młotek i klucz (go-card, czyli sim extra)
    mówiąga głowa i za nią jakiś ekran (?)
    otwierająca się paczka (chyba more, czyli więcej)

    kod nie działa (wyświetla nieprawidłowy format kodu), więc prosze o pomoc tak "na migi"
  • REKLAMA
  • #5 2432043
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    niestety, ani kod, ani instrukcja nie pomogły :|
  • #6 2432621
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    kod wpisujesz z karta czy bez?
    sprobuj z karta i bez...
    jesli nie pomoze to najprosciej bedzie wymienic w niej oprogramowanie:)
  • #7 2434017
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    bez sim'a nie da się wspisać kodu, po wpisaniu "*#3" pojawia się na ekranie 5 chińskich krzaczków i koniec wpisywania

    UżYWAM HEYAH, Z TYM PISEM TEż KOD NIE DZIAłA, Z POPEM też nie działa (sory za caps lock)

    gdzie sie podziały ustawnienia? nie mam tej ikonki w głównym menu? jest w "more - więcej" ??

    może ktoś przywrtóci ustawienia fabryczne i mi powie :) wiem że to spore poświęcenie, ale będę bardzo wdzięczny

    Dodano po 11 [minuty]:

    bez sim'a nie da się wspisać kodu, po wpisaniu "*#3" pojawia się na ekranie 5 chińskich krzaczków i koniec wpisywania

    UżYWAM HEYAH, Z TYM PISEM TEż KOD NIE DZIAłA, Z POPEM też nie działa (sory za caps lock)

    gdzie sie podziały ustawnienia? nie mam tej ikonki w głównym menu? jest w "more - więcej" ??

    może ktoś przywrtóci ustawienia fabryczne i mi powie :) wiem że to spore poświęcenie, ale będę bardzo wdzięczny
  • #8 2435656
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    *#0000# i wcisnij OK
    to jest kod na ustawienia fabryczne w motoroli... a ustawienia sa w menu "wiecej" bo mozna sobie personalizowac menu w tym modelu...
    a jest napewno angielski w tym telefonie?
    Bo moze same azjatyckie sa jezyki?
  • #9 2435923
    skinerek
    Poziom 15  
    Posty: 209
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    Jezyk angielski jest w kazdej wersji jezykowej :)
  • #10 2436183
    zbok
    Poziom 14  
    Posty: 162
    Pomógł: 6
    Ocena: 6
    A nie prosciej nauczyc sie chinskiego?;)
  • #11 2436276
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    skinerek napisał:
    Jezyk angielski jest w kazdej wersji jezykowej :)


    przykro mi ale jestes w bledzie:)
    bywaja paczki jezykowe bez jezyka angielskiego, na 100% bylo tak w starych motkach...
    niestety do nowych nie chce mi sie dzis sciagnac plik z oznaczeniami, wiec ci tego nie udowodnie...
  • REKLAMA
  • #12 2436830
    skinerek
    Poziom 15  
    Posty: 209
    Pomógł: 9
    Ocena: 11
    Ale ja mowie o nowych. :)
  • #13 2437005
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    Panowie jak wybrnąć?

    może macie jakiś sprawdzony flash bo mnie tu nerw strzela z tymi chinami ;)
  • #14 2437091
    Bibkoks
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    LUDZIE ja wam udowodnie hehe macie:
    tutaj macie wszystkie paczki jezykowe jakie sa w motorolach:


    lang:::: polaco-polski

    0001 Inglés Americano
    0002 Inglés Británico
    0003 Inglés Americano, Francés Canadiense, Español Americano , Portugués Brasileño
    0004 Inglés Británico, Francés, Alemán, Italiano
    0005 Inglés Británico, Alemán, Francés, Holandés
    000A Inglés Británico, Griego, Español , Portugués
    000B Inglés Británico, Noruego, Danés, Sueco
    000C Inglés Británico, Estonio, Sueco, Finés
    000D Inglés Británico, Lituano, Letón, Ruso
    000E Inglés Británico, Polaco, Checo, Eslovaco
    000F Inglés Británico, Turco, Búlgaro, Húngaro
    0010 Inglés Británico, Servio, Esloveno, Croata
    0011 Inglés Británico, Ruso, Rumano, Alemán
    0012 Inglés Británico, Árabe, Hebreo, Ruso
    0014 Inglés Británico, Chino
    0015 Inglés Americano, Chino Simplificado
    0016 Inglés Americano, Chino
    0017 Inglés Británico, Francés Canadiense
    0018 Inglés Americano, Español Americano
    0019 Inglés Americano, Portugués Brasileño
    001A Inglés Americano, Español Americano , Portugués Brasileño
    001B Inglés Americano, Francés Canadiense, Español Americano
    0020 Inglés Británico, Árabe, Turco, Francés
    0021 Inglés Británico, Tailandés, Vietnamita
    0024 Inglés Británico, Chino Simplificado
    002C Inglés Británico, Danés, Suizo, Noruego, Finés, Alemán, Ruso
    002D Inglés Británico, Estonio, Letón, Lituano, Finés, Polaco, Ruso
    002E Inglés Británico, Alemán, Ruso, Ucraniano, Francés, Español , Portugués
    002F Inglés Británico, Húngaro, Polaco, Checo, Eslovaco, Esloveno, Croata
    0030 Inglés Británico, Búlgaro, Croata, Rumano, Serbio, Esloveno, Alemán
    0031 Inglés Británico, Griego, Rumano, Búlgaro, Italiano, Alemán, Ruso
    0032 Inglés Británico, Francés, Árabe, Alemán, Ruso, Español , Turco
    0033 Inglés Británico, Francés, Hebreo, Árabe, Ruso, Español , Turco
    0034 Inglés Británico, Francés, Urdu, Farsi, Árabe, Ruso, Español
    0035 Inglés Británico, Suizo, Rumano, Polaco, Húngaro, Griego
    0036 Inglés Británico, Danés, Polaco, Ruso, Eslovaco
    0037 Inglés Británico, Alemán, Holandés, Polaco, Húngaro, Checo, Croata
    0038 Inglés Británico, Francés, Alemán, Italiano, Español , Turco, Griego
    0039 Inglés Británico, Francés, Alemán, Italiano, Español , Holandés, Turco, Portugués
    004B Inglés Británico, Hindú
    004D Inglés Británico, Chino,Chino Simplificad


    A teraz troche pomocy.: wciskasz menu/strzalka w gore/prawy przycisk(aby wejsc)/ teraz mosisz znalesc ustawienia/jak wejdziesz w ustawienia to straszalka w gore/prawy przycisk aby wejsc dalej/strzalka w dol(2 na ekranie to "ustawienia poczatkowe)/7 linijka od gory to jezyk. koniec
  • #15 2437775
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    wyciągnąłem sobie do menu ustawienia, znaczy chyba, zmieniałem w ciemno kolejnośc i w głównym mam ikonkę: młotek, śróbokręt, klucz, więc chyba ustawienia..

    wszedłęm wg. wskazówek (zresztą zgadzają się ze strukturą menu z pdf'a zamieszczonego wcześnej), są 2 opcje do wyboru, rzadna z nich to nie jest językiem angielskim, ani innym niż krzaczkowy....

    może macie w piwnicy jakiegoś chińczyka?* możę dla Społeczności mógłby wnieść swój wkład :)

    ale teraz poważnie: może kodem można spreawdzić wersję flash'a, a po tej wersji obcykać czy ten angielski jest na fonie, czy go nie ma.

    ja nie jestem w to mocny i ufam w Panów/Pań pomoc.

    *- chińczycy nie jako narodowość, nie chcę obrażać co 6 Ziemianina, lecz miałem na myśli posługujących się chińskim.


    :)
  • #16 2437991
    Bibkoks
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    WEDLUG MNIE TO JASNO NAPISALEM JAK TO MOZESZ JESZCZE MIAEC PYTANIA???? WKACU ZAMIESZCZE TOBIE SOFTA DO C550 BO ZACZYNASZ MNIE DENERWOWAC. JA ROWNIEZ NIE UMIEM OBCYCH JEZYKOW ALE TRZEBA TROSZKE POMYSLEC.sorry za capslock ale nie bede kasopwal teraz
  • #17 2438026
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    doceniam, Twój nie mały wkłąd, ale co ja mam zrobić jak działąją cwg Twych uwag nie zmieni mi się język?!

    gość który wgrywał mi soft twierdzi że tylko na tym motka się uruchomiła

    ale zamieść chętnie się przekonam, najwyżej drugi raz upiję fon przy pomocy PST i USB
  • #18 2438086
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    dzieki Bibkoks za udowodnienie skinerkowi:) pewnie mu glupio teraz...

    cyburciak na elce masz pelno flashy do c550 np. tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic326734.html

    a jak chcesz wiedziec jaka masz paczke jezykowa w telefonie to podlacz go do kompa i odczytaj, mi smartmoto pokazuje takie info:)
  • #19 2438528
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    :) ja z elki ściągnąłem taki flaszyk i uwaliłem telefon. druga sprawa że pocztątkujący ze mnie fach owiec :)

    spróbuję, najwyżej studencki budźet się pomniejszy kolejny raz :<

    poszukam sobie smartmoto... współpracuje to ze zwykłym kablem USB??
  • #20 2439057
    Bibkoks
    Poziom 17  
    Posty: 316
    Pomógł: 16
    Ocena: 2
    Ja ze swojej strony proponuje victorem (mms) v3.6 lub v3.8 dzialac.jest najlepszy.wkancu tytm programem naprawiaja w komisach uwalone telki wiec nie ma co mu zazucic choc zkolei wiadowo ze do naprawu trupa potrzebuje on jeszcze box-a. Dpobra jak znajde troche czasu to wzyuuce na jakis server tego softa zebys byl zadpoowolony ze jednak ledzia na swiecie sa pomocni.hehehehhe
  • #22 2442151
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    cyburciak napisał:
    Panowie jak wybrnąć?

    może macie jakiś sprawdzony flash bo mnie tu nerw strzela z tymi chinami ;)


    Panowie, potrzebuję wsad żęby wgrać polski język do tej motki, nie chce ściągac z forum flash'y, tylko prosić was o umieszczenie sprawdzonych. ostatnio ściągnąłem z forum i motka zgasła.

    wsadzik pod PST, Victora i inne zaawansowane. proszę

    Panowie ja chcę odzyskac swą nokię, a dopóki nie zrobię tej motki co najmniej na english to zimna zupa :)
  • #24 2442624
    pepe4552
    Poziom 11  
    Posty: 3
    cyburciak napisał:
    cyburciak napisał:
    Panowie jak wybrnąć?

    może macie jakiś sprawdzony flash bo mnie tu nerw strzela z tymi chinami ;)


    Panowie, potrzebuję wsad żęby wgrać polski język do tej motki, nie chce ściągac z forum flash'y, tylko prosić was o umieszczenie sprawdzonych. ostatnio ściągnąłem z forum i motka zgasła.

    wsadzik pod PST, Victora i inne zaawansowane. proszę

    Panowie ja chcę odzyskac swą nokię, a dopóki nie zrobię tej motki co najmniej na english to zimna zupa :)


    Mam parę flashy pod Victora do tej motki może znasz wersje flesha to podeślę sam plik językowy ew. fullflash-a
  • #25 2442789
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    smart moto pokazuje mi:

    Cytat:
    Model C550
    IMEI 352279003416835
    User code 1234
    Security code 000000
    Operation band GSM 900/1800
    Firmware R321AS_G_0A.10.20R_01
    Flex version GSGC550T671UW051 - 1.0.2.2.9.10.13.37.2.
    Language pack 0016
    US English, Chinese Complex

    mam na dysku:

    r321_g_0a.10.21r_gsm_lang000e_ext_16m_reflash_368
    lp002f
    R321_G_0A.10.24R.rar

    Panowie, pomócie ja chcę spać !

    nie mam sił już szukać, mam za to chęć wrócić to nokii, zamieśccie tu polski (chociaż angielski) do tego flasha, ew. flash z polskim językiem + mini instrukcja jak to zrobić

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    w desperacji mam propozycję do wszystkich posiaadaczy flasha: aby was zmotywować do podzielenia się flashem z polskim językiem, proponuję 50pkt za działający flash, który sam mógłbym wgrać przez kabel usb, nie mam boxów. za flashe pod boxy 30pkt (działające).pzdr

    mimo ze mam w paczce angielski za rzadne chiny :| nie moge go ustawić
  • #26 2443785
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    wgraj ten lang z zalacznika, niestety mam tylko pod smartmoto
    Załączniki:
    • r321_g_0a[1].10.1ar_lp000e_lng.zip (1.68 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #27 2444634
    chillouty
    Poziom 22  
    Posty: 417
    Pomógł: 67
    Ocena: 10
    Flash jest na supie, zreszto go i tak nie wgrasz
    djn napisał:
    wgraj ten lang z zalacznika, niestety mam tylko pod smartmoto
  • #28 2445391
    djn
    Poziom 25  
    Posty: 906
    Pomógł: 59
    Ocena: 13
    chillouty napisał:
    Flash jest na supie, zreszto go i tak nie wgrasz

    mozesz przetlumaczyc na polski?
    bo nic z tego nie zrozumialem:)
  • REKLAMA
  • #29 2446139
    cyburciak
    Poziom 15  
    Posty: 186
    Ocena: 2
    o ile widze to to cudo pod smart moto jest w wersji 10.1 a ja mam 10.20, ale nie jestem fachowcem, moge sie mylić (fachowcy też mogą ;) )
  • Pomocny post
    #30 2446220
    chillouty
    Poziom 22  
    Posty: 417
    Pomógł: 67
    Ocena: 10
    djn napisał:
    chillouty napisał:
    Flash jest na supie, zreszto go i tak nie wgrasz

    mozesz przetlumaczyc na polski?
    bo nic z tego nie zrozumialem:)

    flash jest na boot-loaderze , a reszta to przeczytaj post wyzej

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada telefon Motorola C550 z menu w języku chińskim i poszukuje instrukcji krok po kroku, jak zmienić język na angielski. Próby użycia kodów serwisowych (*#303#, *#0000#) nie przyniosły efektu, a menu jest trudne do zrozumienia ze względu na chińskie znaki. Wskazano, że język angielski powinien być dostępny w każdej wersji językowej telefonu, jednak w niektórych paczkach językowych może go brakować. Sugerowano sprawdzenie wersji oprogramowania (flash) i ewentualną reinstalację lub wymianę softu za pomocą programów typu SmartMoto, Victor, PST lub boxów serwisowych. Użytkownik otrzymał linki do plików flash z polskim i angielskim językiem oraz instrukcje dotyczące wgrywania oprogramowania przez USB. W dyskusji pojawiły się propozycje użycia pełnego flasha z polskim językiem (np. R321_G_0A.10.27R_gsm_flash-dev_ext_16M_reflash oraz R321_G_0A.10.27R_gsm_lang000E_ext_16M_reflash). Wskazano, że zmiana języka w menu bez odpowiedniego softu jest niemożliwa, a najlepszym rozwiązaniem jest wgranie właściwej wersji oprogramowania z obsługą języka angielskiego lub polskiego. Użytkownik potwierdził, że po wgraniu odpowiedniego softu udało się ustawić język angielski.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA