Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebuje przekazywać video i audio droga radiową

marcin253 26 Mar 2006 12:44 914 3
  • #1 26 Mar 2006 12:44
    marcin253
    Poziom 15  

witam
    potrzebuje zrobić lub kupic nie drogi sprzęt typu(nadjanik i odbiorni) i aby przekazywał obraz i dzwięk na odległośc około 200m może ktoś widział lub ma jakiś ciekawy pomyśł proszę o pomoc
    pozdrawiam marcin

0 3
  • #2 26 Mar 2006 13:02
    wladek83
    Poziom 32  

Poszukaj pod hasłem "Videosender" , ale czy będzie 200m to problematyczne, zależy od otoczenia ( pole , las, beton , metal - różna wartość tłumienia ). Służyło to do podłączenia magnetowidu lub kamery i wysyłania ze stosunkowo małą mocą w eter , głównie w domkach jednorodzinnych i odbioru na drugim telewizorze.

Pzdr.

0
  • #3 26 Mar 2006 13:16
    Kryptoman
    Poziom 19  

Są (ale drogie) wideotransmitery pracujące w paśmie 2.4GHz.
    Jak zastosujesz do tego dobre anteny zewnętrzne np. od Wi-Fi to i na 2 km poleci (kierunkowo).

0
  • #4 27 Mar 2006 16:22
    plustek
    Poziom 31  

Witam
    Znalazłem u siebie schemat nadajnika, podaję opis:
    "Umożliwia przekazywanie obrazów i dźwięku na jednym kanale w zakresie częstotliwości 430-440MHz, emisja C3F - telewizja szybkoanalizująca, tor wideo i audio według standardu pal, odstęp częstotliwości nośnej wizji i fonii 5,5MHz, zasięg pracy w terenie płaskim 40km. Współpracuje z dowolną kamerą video, magnetowidem itp. dostarczającym sygnałów niskoczęstotliwościowych.

Dane:
    moc wyjściowa 5W
    napięcie wejściowe video 1V, audio 50mV
    zniekształcenia nieliniowe < 3%
    tłumienie harmonicznych > 60db
    zasilanie 14V/1A"

Opis zawiera szczegółowe dane cewek, wykresy i procedurę uruchomienia
    Wrzuciłem na rapidshare http://rapidshare.de/files/16549658/NADA_TV.ZIP.html
    Pozdrawiam.

0