Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proview pv564dm - syczy trafopowielacz.

27 Mar 2006 06:06 924 5
  • Poziom 21  
    Witam monitor jak w temacie, uszkodzony był c5207a (założony zamiennie c5297) + popękane luty, po wymianie monitor podnosi się i jest obraz z osd (do kompa jeszcze nie podłączałem) ale syczy trafopowielacz, raz intensywniej raz wogóle, czuć też dziwny zapach) siedzi trafo? czy coś jeszcze nie tak?.
  • Poziom 40  
    Witam. Zmierz napięcie +B (zasilające stopień linii).
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Racja. Sprawdź też regulator napięcia +B.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam, napięcia z trafka zasilacza 65/82 jest: 98, 55v jest 66.8, 15v jest 18, 7.2v jest 8, -11v jest -13, po wylutowaniu nogi wn b+ i podpięciu żarówki świeci równomiernie 204V, podłączyłem monitor do kompa i: zdarza się ze raz przyciemnia, raz pojaśnia się obraz, trzeba od H peerkiem na płycie mocno było wyregulować szerokość (był bardzo zwężony) Syczenie natomiast bierze się z tego iż w ciemności widać ług pomiędzy peerkiem na trafie od focus-a a obudową.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Czyli trafopowielacz do wymiany.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Że wn do wymiany teraz to wiem, wcześniej nie zauważyłem przebicia. ale doświadczalnie zasilikonuje peerki na wn i wszystko co dookoła i zobaczymy jak długo będzie działał aż go przebije całkowicie, monitor i tak juz przepisany na straty. O efektach poinformuje jak padnie. pzdr.