Może zadam dziwne pytanie ale wczoraj mnie zaczęło intrygować. W gramofonie analogowym plyta ma rowek spiralny czytany od zewnątrz do środka. W CD czytanie jest od środka do zewnątrz ale czy ścieżki zapisane są spiralnie? Czy też zapis jest sektorowy jak na dyskietce (czyli ścieżki okrągłe)? Niby szczegól ale już kiedyś się nad tym zastanawiałem a w literaturze piszą o sposobie zapisu ale pomijają ten fakt.