Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-SD20 - źle odtwarza

Lambek 04 Apr 2006 10:03 1207 5
    Lambek
    Level 12  
    Witam
    Naprawiam ten słynny z usterek magnetowid, ale niestety nie udaje się.
    Odtwarza kasetę w miarę dobrze bez zakłóceń (nagraną na innym magnetowidzie). Lecz po nagraniu kasety, odtwarza żle - wygina obraz ( z lewej do prawej od góry ekranu). Co ciekawe ta sama kaseta otworzona na innym video odtwarza dobrze. W nagrywaniu na LP jest lepiej niż na SP. Wymieniłem kondensatory w zasilaczu i na hybrydzie, wyczyściłem głowice. Czyżby nalezy wymienić bęben z głowicami ?
    Proszę o pomoc mądrzejszych ode mnie.
    Waldek
    gart62
    Level 31  
    Witaj!
    Sprawdź linie zasilania (poza zasilaczem) oraz aplikacje sterowników silników, może jest gdzieś jakaś niesprawny elektrolit lub innego typu kondensator. Możliwe również, że jest problem we wzmacniaczu głowic (jakiś wyschnięty elektrolit w torze odczytu). Czy dźwięk jest prawidłowy w obu trybach?
    Pozdrawiam.
    Lambek
    Level 12  
    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie. Dźwięk jest dobry przy odtwarzaniu i nagrywaniu.
    Waldek
    Telo
    Service technician RTV
    Elektrolity do wymiany na hybrydzie.
    gart62
    Level 31  
    Tak Kolego Telo ale Kolega Lambek wymienił kondensatory na hybrydzie (o czy napisał w pierwszym poście). Czyżby trafił mu się uszkodzony choć nowy elektrolit?
    Pozdrawiam.
    Lambek
    Level 12  
    Witam
    Prawdopodobnie bęben z głowicami do wymiany. Nie będę go wymieniał, za duży koszt. Zamykam temat.
    Pozdrawiam