Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 55-850 TOP. Nie chce się włączyć. Jak się włączy to się wyłącza.

10 Kwi 2006 10:31 2090 5
  • Poziom 25  
    Witam. TV jak w temacie. Usterka polega na tym, ze nie chce sie wlaczyc, a jak juz sie wlaczy to za chwile sie wylacza. Caly czas jest w trybie stand by i jak probuje go uruchomic to cos brzeczy w srodku. Rozebralem i sprawdzilem co sie dzieje.

I mam pytanko czy to co jest na zdjeciu to trafopowielacz? Dwoma potencjometrami w tym bajerze reguluje sie ostrosc i jaskrawosc. Jestem elektronikiem, ale ta dziedzina sie nigdy nie zajmowalem, wiec nie smiejcie sie z mojego pytania :-). TV stoi 650km na wschod od polskiej granicy, wiec z oczywistych wzgledow servis wykluczony. I drugie pytanko czy da sie to jakos napawic czy trzeba kupowac drugie?

Jak bedzie trzeba to jeszcze raz rozbiore TV i podam oznaczenie.
    Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam.
  • Spec od TV
    Witam
    To jest trafopowielacz. A skąd przypuszczenie, że on jest uszkodzony? Proszę sprawdzić płytę czy nie ma zimnych połączeń, poprawić lutowania zwłaszcza w okolicy tego transformatora i odchylania pionowego (układ przyczepiony do radiatora widoczny na trzecim zdjęciu).
  • Poziom 29  
    moja strzalka nie wycelowana w trafopowielacz w pewien uklad w grundig trafopowielacz mi sie nie spotkalo.chyba ze byl mokry,zalany i nastapilo przebicie.ach dwie odp razem
  • Poziom 12  
    Sprawdz luty jak będą ok. to próba z żarówką, dużo Ci wyjaśni.
  • Poziom 25  
    Mialem malo czasu zeby posprawdzac, zdazylem tylko zdjac obudowe i fotki zrobic. Jutro bede na miejscu to zobacze.
    A jak nie trafo to co moze byc nie tak?