logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Identyfikacja 3-drożnej zwrotnicy - parametry i zastosowanie

Pawcio133 10 Kwi 2006 20:29 993 5
REKLAMA
  • #1 2513919
    Pawcio133
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Witam! Mam zwrotnice ale konkretnie nie wiem jakie ma parametry i do czego moge ją podłączyć. Wiem tylko że jest 3 drożna.
    Prosze Was o szybką pomoc!
    Dołączam foto
    Załączniki:
    • Identyfikacja 3-drożnej zwrotnicy - parametry i zastosowanie z4.JPG (28.24 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Identyfikacja 3-drożnej zwrotnicy - parametry i zastosowanie z3.JPG (39.22 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Identyfikacja 3-drożnej zwrotnicy - parametry i zastosowanie z2.JPG (33.21 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Identyfikacja 3-drożnej zwrotnicy - parametry i zastosowanie z1.JPG (35.72 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 2514363
    luke666
    Poziom 33  
    Posty: 2445
    Pomógł: 182
    Ocena: 119
    To zwrotnica 3D I-go rzędu, w zasadzie 6/6/0/6 (db/oct). Niskotonówka jest cięta filtrem DP (cewka) natomiast śrenio i wysokotonówka mają po filtrze GP (po kondensatorze na głośnik) mniejszy kond do wysokotonowca, większy do średniotonowca.
    Nie wiem jaka jest indukcyjność, ale podział średnio i wysokotonowca wynosi odpowiednio 900 i 4200Hz, wszystko 6db/oct (oczywiście, jeżeli zwrotka jest dla głośników 8ohm). Nie da się powiedzień nic więcej na jej temat.
  • REKLAMA
  • #3 2514373
    Pawcio133
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    A jeżeli podłącze ją do kolumny 4 ohm? Jakie maksymalnie głośniki moge do niej podłączyć?
  • REKLAMA
  • #4 2514466
    luke666
    Poziom 33  
    Posty: 2445
    Pomógł: 182
    Ocena: 119
    Niestety, nie da się za dużp powiedzieć na jej temat.
    Moc, ok 100-150W (kondy 50V)
    Oczywiście, możesz podłączyć pod zwrotkę przetworniki 4ohm, jednak częstotliwości podziałów spadną o całą oktawę, łatwo będzie spalić wysokotonówkę (niski podział, mała stromość filtra).
  • REKLAMA
  • #6 2516421
    Kry_H
    Poziom 21  
    Posty: 427
    Pomógł: 29
    Ocena: 15
    W kolumnie najprawdopodobniej jest już zwrotnica.

    ale.. te kolumny to nieziemski badziew made in china, poza tym ta cena...
    takie same mozna dostac w hipermarkecie za 40zł/para (i tak za dużo)

    Odradzam kupna tego sprzętu!
REKLAMA