Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer deh-2800mp mute? Zestaw głośnomówiący Nokia. Jak podłączyć?

15 Kwi 2006 19:10 2910 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Dostalem takie radyjo na zajaca ale niestety na zewnatrz nie jest wyprowadzony kablek mute... a mam zestwa glosnomowiacy nokia i chcialbym to ladnie polaczyc. Ma ktos pomysla jak to zrobic?
  • Poziom 32  
    możesz wykorzystać mute na końcówkę ( w zal od końcówki ) - po schem aplikacji sprawdź
  • Poziom 10  
    No to mam nastepne pytanie. Czy ktos wie co siedzi w srodku tego radia a najlepiej gdzie znalezc schemat. Oczywiscie na downloadzie nie ma....

Dodano po 35 [minuty]:

Wlasnie rozebralem do ustrojstwo (mam nadzieje ze zloze...)
    ale niestety koncowka jest tak blachami oblozona ze nie wiem jak sprawdzic co to za model...
  • Poziom 30  
    Musisz odkrecic blachy i zobaczyc co to za scalak,znajsc note aplikacyjna tego w google.
    Innego wyjscia niema,no chyba ze ktos pamieta :D
  • Poziom 10  
    NO niestety scalak sie nazywa Pioneer MOSFET i tu rzad numerkow
    na ktore google nic nie odpowiada....
  • Poziom 30  
    NO własnie tak sie nad tym zastanwialem ze pionerr,sony itp maja wlasna numeracje scalaków :/

Wyslij maila do serwisu pionka tylko tak zebys niespytał wprost jaka to koncowka a sami napisali...kiedys czytałęm gdzies o tym chyba na elce...
  • Poziom 18  
    Moze prosciej byłoby podłaczyć radio przekaznikiem którym sterowałby kabel wyciszajacy z zestawu głośnomówiacego.Wtedy radio nie bedzie wyciszane tylko odłaczane od zasilania na czas rozmowy .Oczywiscie pamiec musi byc podpieta na stałe aby odbiornik sie nie resetowal.Czesto stosuje takie rozwiazanie przy montażu kiedy radio niema opcji mute.
  • Poziom 30  
    wpadł mi pomysł...
    Mute czy standby polega na tym ze na jednym pinie sie pojawia 5V,przyloz miernik do masy i sprawdzaj gdzie sie pojawi 5v a wtedy juz tylko przekaznik i wszystko robione automatycznie bez koniecznosci wylączania radyjka. :)
  • Poziom 33  
    Bardzo dobry pomysł, rafcio363, tylko jakbyś mógł nieco jaśniej bo nie nadążam za twoim tokiem rozumowania.
    Miałem to radio w ręce i moim zdaniem Pioneer powoli schodzi na psy, podobnie jak kilka innych czołowych firm.
    Jest w nim cała masa bajerów nie wiem po co kierowcy np cd-text i inne dziwne ustawienia w menu a nie ma podstawowych rzeczy czyli np. typowego wejścia mute od telefonu. Zabrakło kabla w fabryce czy co? To dziwne radio ma mp3 i grawerowany numer panela ale nie ma odbiornika pilota na podczerwień i gniazda do zmieniarki. Jedyne co to jest gniazdo 3,5mm do pilota kablowego i na nim można przy podłączeniu rezystora 3,3k ze środkowego styku na masę uzyskać mute. Niestety w systemie załącz/wyłącz czyli z telefonu potrzebny by był jakiś przerzutnik.
    Na razie się poddałem a radio wróciło do sklepu.
    Moze ktos wymyśli jakiś patent, wszystkich z telefonem ostrzegam przed tym modelem.
    Pozdr. N.
  • Poziom 30  
    Ściszasz radio do 0 i robi sie mute czyli na jednym pinie pojawic sie powinno 5V,jak juz znajdziesz ten pin robisz tak.
    Przekaznik na niego cewka + 12 a Masa cewki do zestawu głosnomowiacego, a na to co przewodzi jak sie zewra styki to pod +5v i pod mute w kostce.
  • Poziom 33  
    >>> Ściszasz radio do 0 i robi sie mute
    - to telefon ma mi ściszyć radio, jak sam sobie ścisze to nie potrzebuje nic wiecej
    >>> czyli na jednym pinie
    - pinie od czego?
    >>> pojawic sie powinno 5V,jak juz znajdziesz ten pin robisz tak.
    - czyżby chodziło o mikroprocesor? Odpada bo radio jest na gwarancji
    >>> Przekaznik na niego cewka + 12 a Masa cewki do zestawu głosnomowiacego
    - a procesor do smieci bo sie spali mu pin
    >>> a na to co przewodzi jak sie zewrą styki to pod +5v i pod mute w kostce
    - właśnie tego mute w kostce nie ma

To by było na tyle N.