Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SL45 simlock i mp3

darkone 18 Kwi 2006 15:23 1475 10
  • #1 18 Kwi 2006 15:23
    darkone
    Poziom 23  

witam chcialbym kupic SL45 juz nawet sobie upatrzylem aukcje:
    http://allegro.pl/item98357400_siemens_sl45.html
    ale nie wiem czym sie rozni SL45 od SL45i ?? oba maja mp3? mnie bardzo zalezy na tym mp3 z tego wzgledu ze chcialbym tego telefonu uzywac tez jako mp3. czy do tego SL45 wejdzie karta MMC 512MB? czy da sie z niego wlasnorecznie zdjąc simlocka? trzeba miec kabel czy IRDA wystraczy? a jesli nie to ile by kosztowalo zdjecie simlocka. Ile bylby wart ten telefon??

0 10
  • Pomocny post
    #3 18 Kwi 2006 15:45
    bbxb
    Poziom 31  

1. Oba mają mp3.
    2. Nie różnią się prawie niczym. Patrz tu: http://www.fkn.pl/telefony/telefon?id=9&porownaj=69
    3. Wejdzie karta 512 MB ale trzeba wgrać nowy soft.
    4. Da się z niego własnoręcznie zdjąć simlocka.
    6. Trzeba mieć zwykły kabel na COM. IrRDą nie da rady. Zdjęcie simlocka w komisie/serwisie to kosz około 20 pln.
    7. Jak to ile byłby wart?? To zależy od wielu czynników: stan techniczny, wygląd, akcesoria dołączone do niego...

POZDRAWIAM.

0
  • #4 18 Kwi 2006 17:56
    darkone
    Poziom 23  

czy mając stacje dokująca na COM bylbym w stanie zmienic soft na obslugujący karty 512? czy jest to trudne zdanie czy cos moze sie stac z telefonem? jesli tak to jakie jest prawdopodobienstwo zepsucia?

0
  • #5 18 Kwi 2006 18:21
    bbxb
    Poziom 31  

Wszystkie informacje masz na świetnej stronie o SL'kach:
    www.slka.vdns.pl

Nie jest to trudne i raczej na pewno sobie poradzisz :-) Działaj śmiało!

POZDRAWIAM.

0
  • #6 01 Cze 2006 16:34
    skrapi
    Poziom 12  

witam jak chcesz moge ci pomuc ja mam serwis siemens i wiem jak zmienic softa mam patche wszystkie te bajery ale musisz miec stacje dokujaca czyli kabel serwisowy do softa kontak zemna na gg 2865782

0
  • #7 02 Cze 2006 03:22
    Czolgu
    Poziom 15  

skrapi napisał:
    ...ja mam serwis siemens i wiem jak zmienic softa...

Właśnie zleciałem z krzesła za śmiechu, a jak przeczytałem Towje wypowiedzi w innych topic`ach...

ale na temat...

Różnice są 2:

1) SL45 nie ma JAVA, w przeciwienstwie do SL45i
    2) inny kolor obwódki szybki wyświetlacza,

a karta MMC wejdzie nawet 2GB ;)

Tak jak napisał szanowny user bbxb... poczytaj forum na podanej stronce.

Tak na marginesie, to ta SLka wystawiona na aukcji to SL45i, jeżeli to jest real foto ;)

0
  • #8 02 Cze 2006 03:37
    DREAM77
    Poziom 17  

Witam.Nie to zebym Cie zniechecal ale era sl-elek minela.Zostaly niedobitki,wiec sie zastanow,czy nie szkoda kasy na cos co moze "zdechnac" lada dzien.Troszke w tym robie i osobiscie uwazam ze SL to bardzo delikatny telefon.A bron boze wymieniac mu bude na "chinczyka",same problemy.Do simloka nie trzeba zadnej stacji dokujacej,wystarczy kabel com i taki program co sie FREIA nazywa.A predzej morze baltyckie wyschnie niz wpakujesz mu 512MB mp3...Idzie jak krew z nosa.Pozdrawiam.

0
  • #9 02 Cze 2006 10:21
    ...:::przemek:::...
    Poziom 29  

Stacji sie uzywa bo byla ona z kazda sl45(i). Eselka jest bardzo wytzrymala zwlaszcza w prownaniu do dziejszych telefonow. Obudowe mozna zmienc, ale na dobrego chinczyka plus sklejenie jej kropelka zeby sie nie rozlazila, ale to i tak nie to co oryginalna. Co do krty to sa przeciez czytniki i na 64 mega juz sie olaca karte wyjac.

I na koniec uwaga. Obojetnie czy kupisz sl:
    -42
    -42i
    -45
    -45i
    to sa to hardwarowo te same telefony i z kazdego zrobisz sl45i. Tylko do 42 nie bylo chyba stacji i sluchawek oraz byla karta 16mega, ale nie jestem pewien. Co do uzywania to jak sie o nia zadba to jeszcze swoje podziala i przezyje niejeden telefon.

0
  • #10 03 Cze 2006 01:06
    Czolgu
    Poziom 15  

DREAM77

Niedobitkiem to sam jesteś! Nie znasz sie, to nie nabijaj sobie postów.
    Takiej niekompetencji juz dawno nie widziałem.

Slka to niegdyś flagowy model Siemensa, kwintesencja solidnej roboty! Bije na łeb na szyje niejeden telefon z kolorowym wyświetlaczem.
    Sam mam SL45i już od 4 lat i nie mam zamiaru pozbywać się jej mimo, że mam S65.

0
  • #11 03 Cze 2006 15:56
    DREAM77
    Poziom 17  

Sokoro tak mowisz ,to pewnie wiesz lepiej.Reszta bez komentarza.

0