Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC MX-D302T (CA-D302T)- nieprawidłowa praca CD

27 Kwi 2006 22:26 1104 2
  • Poziom 31  
    Witam Wszystkich!
    Wieża jak w temacie, w nawiasie oznaczenie wieży znajdujące się na jej tylnej ściance. Wymieniłem laser (stary uszkodzony - nie świecił). Po wymianie lasera (Optima 6) wieża znajdowała płytę (kręci płytą, przy starym laserze nie ruszyła płytą) ale na wyświetlaczu: 00 0000. Od czasu do czasu wczyta zawartość płyty i wtedy pracuje poprawnie (można wybierać utwory, odtwarzać je i wykonywać wszystkie funkcje odtwarzacza CD). Ponieważ urządzenie dość długo nie było włączane do sieci i stało w nie najlepszych warunkach to myliło funkcje lub wręcz źle ustawiało pozycję lasera względem poszczególnych szuflad (urządzenie 3-szufladowe). Wyczyściłem całą "stykologię", wymieniłem paski oraz wszystkie elki na elektronice CD. Nie myli ustawień mechanicznych ale z czytaniem zawartości płyty jest nadal problem. Kręci płytą i słychać charakterystyczny dźwięk wydawany przez większość CD przy wczytywaniu zawartości płyty ale na wyświetlaczu: 00 0000 (przy braku płyty: no disc). Napięcia na głowicy laserowej (laser świeci) i na scalakach w normie. Nie wiem co dalej robić. Czyżby był jeszcze jakiś tryb serwisowy i ustawienia do nowego lasera? Potencjometru na głowicy laserowej nie chcę ruszać (dobrze zabezpieczony lakierem) bo stracę gwarancję na nią. Jeśli chodzi o elektronikę CD to można się posłużyć schematem podobnej wieży z Elektrody o oznaczeniu MX-D351 (na schemacie nie ma żadnych oscylogramów). Może ktoś z Kolegów miał już do czynienia z tą lub podobną wieżą i coś podpowie.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    ART
  • Poziom 12  
    Sorry ,że kotleta odgrzewam, ale mam identyczny problem. Udało się Twój rozwiązać ?
  • Poziom 12  
    Sam sobie odpowiem. Na starym laserze po jego umyciu w wodzie z ludwikiem laser zmienił zdanie o płytach z "no disc" na "000000", Ale za to na każdej i zawsze. No to jakiś postęp był. Ponowne umycie nic nie zmieniło, więc wg większości - laser do wymiany. Wieża stara, laser drogi i nie osiągalny. To skłoniło mnie do zaryzykowania. Podkręciłem prąd diody lasera, dosłownie o włos. I.... czyta każdą płytę. Chodzi w kółko od kilku dni i jest ok, to już ponad 100h grania nonstop. Czasami warto ryzykować, tym bardziej, że prawie nic się nie traci.

Teraz mam problem z mechanizmem magnetofonu do tej wieży JVC MX-D351. Ma ktoś schemat ustawień startowych. Nie chce mi zaskoczyć jedna kieszeń, a względem drugiej nie widzę nic nieprawidłowego w niej. Ciągle cyka, ale coś nie załapuje. Tylko co ??