logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy pamięć DDR 512/400 zadziała w płycie obsługującej max 333 MHz?

MES Mariusz 04 Maj 2006 15:05 915 4
REKLAMA
  • #1 2590939
    MES Mariusz
    Poziom 36  
    Posty: 5452
    Pomógł: 8
    Ocena: 222
    Witam.

    Przeszukałem już forum, pod względem podobnych pytań, i wynika z tego, że odpowiedź na moje pytanie brzmi "tak".

    Napisałem jednak by się upewnić na 100%, a moje pytanie brzmi:

    Czy pamięć DDR 512 / 400 będzie prawidłowo działała w płycie z max. częstotliwością pamięci 333?

    Dziękuję i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2590972
    Tomban
    Poziom 14  
    Posty: 93
    Pomógł: 7
    Ocena: 1
    TAK... pamięć bedzie pracowała z prędkością FSB tj. 333 :D
  • REKLAMA
  • #3 2591070
    solcon
    Poziom 20  
    Posty: 361
    Pomógł: 9
    Ocena: 14
    obrazowo :)

    czy auto którego maksymalna osiągalna prędkość to 400 bedzie poprawnie jechał po drodze na której jest ograniczenie do 333.

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #4 2591096
    MES Mariusz
    Poziom 36  
    Posty: 5452
    Pomógł: 8
    Ocena: 222
    solcon napisał:
    obrazowo :)

    czy auto którego maksymalna osiągalna prędkość to 400 bedzie poprawnie jechał po drodze na której jest ograniczenie do 333.

    pozdrawiam


    W tym przypadku, jak widać, owszem, czasem jednak takie uproszczenia wiodą do nikąd... Słyszałem, że czasem system potrafi zobaczyć np. tylko połowę pamięci, lub inne "krzaki" i "czarodzieje", jeżeli częstotliwości taktowania nie zgadzają się :idea:
  • #5 2591161
    solcon
    Poziom 20  
    Posty: 361
    Pomógł: 9
    Ocena: 14
    to oczym wspominasz to kwestia architektury pamięci nie jej maksymalnej częstotliwości.
    większa częstotliwość z regóły wskazuje na nowszą pamięć czy technologię wykonania co często powoduje także zmianę architektury pamięci (stąd kłopoty z pamięciami jedno/dwu stronnymi , wielo chipowymi itd/itp)

    pozdrawiam
    Proszę poprawić swój post !
    Dziękuję (TJT)

    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
REKLAMA