Witam
Mam taki monitorek jak w temacie. Po włączeniu (ale bez podłączania do komputera) pojawia się bardzo jasny biały obraz z powrotami i zniekształcony (poduszka). Obejrzałem płytę główną i płytkę kineskopu pod kątem zimnych lutów ale ich nie znalazłem. Na płycie głównej są trochę przegrzane elementy:
D320, D321, R358 i R359
Zacząłem sprawdzać trafopowielacz i okazało się, że nóżki od 1 do 6 mają przejście na 0 Ω. Do nóżek tych dołączone jest zasilanie trafopowielacza tranzystor odchylania i wspomniane wcześniej diody. Nigdzie nie mogę znaleźć opisu tego trafopowielacza (takie symbole na nim odczytałem)
17-FBT-C5GZ-A-18
E94056A F-801
Meritron
CT-8678 91283
Czy może aż tyle nóżek być zwartych i czy to mogło być przyczyną dziwnego obrazu ?
Liczę na Waszą pomoc
Mam taki monitorek jak w temacie. Po włączeniu (ale bez podłączania do komputera) pojawia się bardzo jasny biały obraz z powrotami i zniekształcony (poduszka). Obejrzałem płytę główną i płytkę kineskopu pod kątem zimnych lutów ale ich nie znalazłem. Na płycie głównej są trochę przegrzane elementy:
D320, D321, R358 i R359
Zacząłem sprawdzać trafopowielacz i okazało się, że nóżki od 1 do 6 mają przejście na 0 Ω. Do nóżek tych dołączone jest zasilanie trafopowielacza tranzystor odchylania i wspomniane wcześniej diody. Nigdzie nie mogę znaleźć opisu tego trafopowielacza (takie symbole na nim odczytałem)
17-FBT-C5GZ-A-18
E94056A F-801
Meritron
CT-8678 91283
Czy może aż tyle nóżek być zwartych i czy to mogło być przyczyną dziwnego obrazu ?
Liczę na Waszą pomoc