logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Ardo A400 - woda ucieka przez uszczelkę bębna mimo zacisku

pawelinho 07 Maj 2006 17:02 3189 12
REKLAMA
  • #1 2601795
    pawelinho
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Witam moja pralka podczas właczania i pobierania wody do bębna wylewa wszystko na podłogę Po wyciagnieciu bebna wszystko jest w porzadku a po załezoeniu gumy uszczelniajacej bęben przy drzwiczkach i wszytkich rur problem nie znika. Zauwazylem ze woda ucieka przez tą gumę mimo ze drut zaciskowy na bebnie trzyma ja scisnieta. Jaka moze byc przyczyna tego ze woda jednak ucieka przez tę uszczelkę
  • REKLAMA
  • #2 2601804
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    A sprawdziłeś czy ta uszczelka nie jest gdzieś przecięta przez ten drut lub przetarta/przerwana w jakims innym miejscu? Ponaciągaj ją i wtedy zobaczysz. Cudów nie ma... Obserwuj dokładnie...
  • #3 2601842
    pawelinho
    Poziom 11  
    Posty: 6
    nie znalazlem zadnych pekniec a woda leci bardzo intesywnie
  • REKLAMA
  • #4 2601868
    pawelinho
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Błażej napisał:
    A sprawdziłeś czy ta uszczelka nie jest gdzieś przecięta przez ten drut lub przetarta/przerwana w jakims innym miejscu? Ponaciągaj ją i wtedy zobaczysz. Cudów nie ma... Obserwuj dokładnie...
    wszystko jest ok tylko ze mnie sie wydaje ze ten drut nie sciska i woda wylatuje
  • #5 2601879
    dancuk
    Poziom 16  
    Posty: 114
    Pomógł: 16
    Ocena: 7
    Witam

    Napisz coś więcej o usterce i w jakim sprzęcie.
  • #6 2601921
    pawelinho
    Poziom 11  
    Posty: 6
    dancuk napisał:
    Witam

    Napisz coś więcej o usterce i w jakim sprzęcie.

    to jest pralka Ardo A400 a usterka dokladnie to gdy właczam pierwszy program to zaczyna odrazu wylewac duze ilosci wody. woda leci po tym betonie stabilizacyjnym a gdy go zdemontowałem to widze ze wydostaje sie spod uszczelki tej co łaczy beben z dzwiczkami a dokaldnie w miejscu stykania sie gumy z krawedzia bebna
    moze wymiana tej gumy pomoze
  • #7 2601935
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    A nie leje sie gdzies z góry na beben i po nim ścieka? Powtarzam - cudów nie ma!
  • REKLAMA
  • #8 2601955
    pawelinho
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Błażej napisał:
    A nie leje sie gdzies z góry na beben i po nim ścieka? Powtarzam - cudów nie ma!
    byc moze leje sie z szufladki na proszek musze zobaczyc
  • #9 2602308
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    A może założyłeś fartuch z otworem na odprowadzenie wody z fartucha sprawdż tam( pod fałdą fartucha)
  • REKLAMA
  • #10 2602593
    toudikat
    Poziom 19  
    Posty: 395
    Pomógł: 35
    Ocena: 167
    Może leci z elektrozaworu lub pęk wąż co łączy go z szufladą
  • #11 2602727
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Posty: 2274
    Pomógł: 137
    Ocena: 189
    A może to już zbiornik przerdzewiał?
  • #12 2602919
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Ardo A400 ma problem z wyciekaniem wody podczas napełniania bębna, mimo prawidłowego założenia i zacisku gumowej uszczelki bębna. Woda wycieka intensywnie spod uszczelki łączącej bęben z drzwiami, szczególnie w miejscu styku gumy z krawędzią bębna. Sprawdzono uszczelkę pod kątem przecięć i uszkodzeń, jednak nie znaleziono widocznych pęknięć. Podejrzewa się, że drut zaciskowy może nie dociskać uszczelki wystarczająco mocno. Dodatkowo zasugerowano kontrolę innych potencjalnych źródeł wycieku, takich jak szufladka na proszek, elektrozawór, węże łączące, fartuch z otworem do odprowadzenia wody oraz stan zbiornika (możliwe przerdzewienie). Zalecane jest dokładne oględziny i ewentualna wymiana uszczelki bębna, a także inspekcja miejsc styku i elementów uszczelniających.
REKLAMA