Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 25DH79J-próbkuje.

praktyk 18 May 2006 08:13 1593 2
Testo
    praktyk
    Level 23  
    Jest to chassis zbliżone do ICC9,bez modułu korekcji N-S,bez tranzystorów TP68 i TP69.
    Telewizor po włączeniu do sieci próbuje wystartować,napięcia po stronie wtórnej zasilacza pojawiają się i zanikają,dioda LED pulsuje czerwonym światłem i takich prób jest około 6 razy.
    Następnie zasilacz podaje prawidłowe napięcia 150V,16V i +/- 15V,dioda LED zmienia kolor na zielony,słychać start WN i jego zanik.
    Takich prób jest znowu kilka aż telewizor się zablokuje-dioda LED nie świeci w żadnym kolorze,zasilacz podaje na stałe takie dziwne napięcia 116V,13V i +/- 10V.
    W tym czasie gdy startuje wysokie a zasilacz daje prawidłowe napięcia to po stronie wtórnej trafa WN mam napięcia obniżone do połowy tzn, po DL 11-95V,po DL13 -6V i po DL12 -3V.
    Po takiej próbie startu tranzystor TL19 /HOT/ jest już ciepły.
    A teraz co zrobiłem:
    1/ Wymieniłem elka po stronie pierwotnej zasilacza,dolutowałem po stronie wtórnej,wymieniłem scalak TEA 2261,zrobiłem przerwę w gałęzi DP 72/RP74,zamieniłem miejscami stabilizatoryIP02 z IP03,podstawiłem Zenerkę DP56,sprawdziłem diody i tranzystory omomierzem bez wylutowania.
    2/Sprawdziłem trafopowielacz testerem f-my Diemen,wymieniłem kondensator do cewek,potem CL63,zmierzyłem CL21-13nF,zwarłem na stałe DL22,podłączyłem inne cewki od kineskopu.
    3/Nie dowierzając testerowi kupiłem nowy trafopowielacz /chiński PRX/ i różnica jest taka ,że telewizor cały czas próbkuje,dioda LED miga na czerwono nie ma startu WN i zamiast przybliżyć mnie do celu jeszcze zagmatwało sprawę.
    4/Podłączyłem tester szyny I2C i pokazał uszkodzony układ PLL,ale to przecież nie jest Sony,żeby głowica blokowała start telewizora.
    5/Pozbawiłem zasilania scalak foni /wzmacniacz końcowy/.
    6/z pin 32 scalaka STV2160 wychodzą prawidłowe prostokątne impulsy ale tylko wtedy gdy zasilacz daje pełne napięcia.
    Bardzo proszę kolegów o pomoc,spędziłem nad tym Tv dobrych kilkanaście godzin a jutro chciałem pojechać na urlop.
  • Testo
    Marek09
    Level 24  
    Zobacz jeszcze, czy po stronie wtórnej trafopowielacza nie ma jakiegoś zwarcia. Wczoraj robiłem trochę innego Thomsona i też próbkował, a miał uszkodzony wzmacniacz wizji TEA5101B.
    praktyk
    Level 23  
    Napięcie +200V odłączone od PK,podstawiłem jeszcze eeprom-nic nie pomaga.
    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Wreszcie sukces,dławik LL10 miał przerwę.
    Zamykam temat i jadę na urlop.