Witam! Chcialbym na wstepie zaznaczyc ze zapoznalem sie ze wszystkimi dostepnymi postami dotyczacymi tego problemu i zastosowalem sie do uwag i spostrzezen w nich zawartych.Problem dotyczy zasilacza.Uszkodzone elemety :Q601,Q602,Q615,Q605 (wszystkie z kompletnym zwarciem),IC601, D624.Uszkodzone elementy oprocz Q601 i Q602 podstawione orginalne,pozostale polprzewodniki i kondesatory -C604,C605,C606 dokladnie sprawdzone.Po wtornej stronie nie ma zwarcia.Do prob uzylem BUT 12AF (Q601,Q602).Posiadam orginalne z Sony,ale ze wzgledu na cene 90Euro chcialbym je zamontowac dopiero po znalezieniu przyczyny ich uszkodzania.Sprawa wyglada nastepujaco:po wlaczeniu odbiornika nastepuje natychmiastowe uszkodzenie ww.tranzystorow bez proby startu przetwornicy.Wiem ze paru Kolegow z Forum ma spore doswiadczenie z tym typem.Z niecierpliwoscia oczekuje na ich uwagi i pomoc.