Witam mam płyte ABIT AB-ZM6 leżała parę lat w piwnicy. Jest w niej zasilacz 300watt,jakaś karta dźwiękowa,sieciowa 64ram dimm w jednej kości procesor 433 mhz celerona. Jak tylko przyniosłem kompa to go podłączyłem był bez dysków,bez napędu tylko brakowało grafiki to podłączyłem na chwile geforca 2 mx 64 mb i elegancko sie włączał normalnie po biosie chodziłem.Potem pomyślałem ze podłącze dysk od starego kompa(miałem tam jeszcze drugi komputer) dysk był z win98 i elegancko sie włączał na tamtym komputerze (oczywiście pierwsze włączenie musiał sobie cos tam poinstalowac) Rozebrałem [color=red]wszystko na części pierwsze. Pomalowałem obudowę, zmieniłem radiator z wiatrakiem na procesorze na jakiegoś titana, ponieważ miałem zamiar to trochę kręcić(a wyglądało to tak zdjąłem stary szmelc, który chłodził, wyczyściłem procesor z resztek starej pasty termoprzewodzącej, poleżało to wszystko rozebrane około 1 tygodnia po tygodniu przyszła paczka i zacząłem montaż tego wszystkiego. W warunkach polowych czyli bez obudowy złożyłem procesor z chłodzeniem,założyłem geforca,kość ramu 64mb, zasilacz podłączyłem i tyle . Włączam kompa nic wiatraki sie kręcą, ale cisza na ekranie nic sie nie pojawia. Potem podłączałem klawiaturę,sprawdzałem z innymi grafikami radeonem 7000 i nawet z taką kartą pod PCI 4mb nic, na ekranie NIC sie nie robiło cały czas czarny żadnego znaku życia. Sprawdziłem monitor czy przypadkiem nie jest źle ustawiony "ze nic nie pokazuje" ale był dobrze ustawiony. Bawiłem się zworkami od CCMOS, wymieniałem tą małą baterie podtrzymującą. Co zauważyłem że jak podłącze CD-ROM (!!WŁAŚCIWIE,PRAWIDŁOWO GO PODŁĄCZYŁEM!!) to przy włączaniu jest jakby jakiś błąd bo dioda na cd-romie cały czas sie świeci (CD-ROM JEST SPRAWNY W 100%)Dodam ze na samym początku jak tylko znalazłem tego kompa w piwnicy to zaciekawiły mnie 2 lekko spuchnięte kondensatory. I myślałem ze trzeba będzie wymieniać, ale jak na początku go włączałem i działa to powinno to działać dalej. Nie sądzę ze jest to wina kondensatorów bo wcześniej działał. Jeszcze dodam że początku sie włączył to bawiłem sie lekko w podkręcanie zmieniłem z taktowanie z 66 na 75 (cos takiego) i jak go restartowałem to było 525 mhz na tym poprzestałem komp nie sprawiał żadnych problemów wyłączyłem go po 3-5 min potem wróciłem do ustawień fabrycznych. czyli na 66
Daje zdjęcia może cos zobaczycie może mi gdzieś zworka wypadła czy coś nie mam pojęcia bardzo proszę o pomoc:!:
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/1.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/11.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/12.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/4.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/5.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/6.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/7.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/8.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/9.JPG
link do płyty i itp.
http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...pMODEL_NAME=ZM6
Daje zdjęcia może cos zobaczycie może mi gdzieś zworka wypadła czy coś nie mam pojęcia bardzo proszę o pomoc:!:
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/1.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/11.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/12.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/4.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/5.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/6.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/7.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/8.JPG
http://www.ssm.thc.net.pl/Awarty/wojtys/plyta/9.JPG
link do płyty i itp.
http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard...pMODEL_NAME=ZM6