Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TC1403 - mały zasięg, szumy w słuchawce

lime11 05 Cze 2006 15:02 1248 4
  • #1 05 Cze 2006 15:02
    lime11
    Poziom 11  

Witam
    W modelu jw. mam taki problem, że gdy słuchawka i baza są w niewielkiej odległości (do 1,5m) to wszystko jest ok ale wystarczy przekręcić głowę tak aby słuchawka i baza "nie widziały" się to pojawia się szum uniemożliwiający rozmowę, szum pojawia się także w miarę oddalania od bazy (nawet gdy anteny się widzą).
    Proszę o pomoc i podpowiedzi jak to naprawić
    Z góry dzięki

0 4
  • #2 05 Cze 2006 15:29
    PICIA
    Poziom 33  

sprawdź połaczenie anteny na płytce

0
  • #3 06 Cze 2006 07:13
    lime11
    Poziom 11  

Sprawdziłem, wyczyściłem i bez zmian, nadal szumy przy zastawieniu np.głową drogi słuchawka - baza i przy odległości pow.1,5m. może jeszcze jakieś sugestie...

0
  • #4 06 Cze 2006 07:21
    PICIA
    Poziom 33  

często tak bywa że rozstraja się PLL w słuchawce. Trzeba przy pomocy miernika częstotliwości skorygować trymerkiem częstotliwość rezonatora w PLL.Warto też podmienić filtr P.CZ 455Khz przy udarach mechanicznych- upadek powoduje rozstrojenie takiego filtru .Dodatkowo warto przelutować głowice w słuchawce oraz bazie...

0
  • #5 06 Cze 2006 08:02
    lime11
    Poziom 11  

Kwestia filtru p.cz.455kHz przewijała się już wcześniej na forum, ale niestety ja nie potrafię go odnaleźć w tym telefonie (w innym modelu znalazłem szarą kostkę z ozn. 55CN F6 a i myślę, że to filtr), ale tutaj nic takiego nie widzę. Nie mam też dostępu do trymera od PLL, prawdopodobnie jest na głowicy, która w tym modelu jest w "blaszanej puszce" - mam przykre doświadczenia po grzebaniu w takich głowicach i trochę obawiam się ingerencji do jej wnętrza.
    Oglądając płytkę bazy znalazłem element 8M05A RZ127 (stabilizator napięcia?), który prawdopodobnie bardzo się grzał - wokłół kręgi stopionej "kalafonii", może usterka to wina tego elementu?

To chyba jednak coś z anteną bazy - bez anteny w bazie działa tak samo jak z anteną, ale skoro styk jest dobry to czego szukać ?

0
  Szukaj w 5mln produktów