Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 2001 1.9 TDI klimatyzacja

piter_ok1 08 Cze 2006 08:39 4921 6
  • #1 08 Cze 2006 08:39
    piter_ok1
    Poziom 18  

Witam wszystkich będe robił przekładke klimatyzacji manualnej na climatronic, bawił sie juz ktoś w coś takiego, z jakimi niespodziankami moge sie liczyć. Jesli miał by ktos schematy po polsku do tych układów to byłbym wdzięczny. Acha i czy da sie wyciągnąć cały mieszacz powietrza bez rozszczelniania klimy, parownik jest taki sam w manualu i w climatroniku.

0 6
  • #2 08 Cze 2006 08:51
    mario_pl
    Poziom 2  

Przerabiałem i to nie raz....

Czeka na Ciebie troche zabawy... Ale jest to do zrobienia.

(zabawa dotyczy kabelkow)

Demontaż całego mieszalnika.

Powodzenia

1
  • #3 08 Cze 2006 15:14
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

A jak z kwestią opłacalności takiej przeróbki??

0
  • #4 08 Cze 2006 16:15
    SP7SEC
    Poziom 26  

ja codziennie zajmuje się klimatyzacjami i na coś takiego bym się nieporwał ,może być tak że będzi trzeba wymienić całą centralke przepustnice no i dołożyć czujniki temp. itd popatrz tylko na schemat

0
  • #5 09 Cze 2006 07:06
    piter_ok1
    Poziom 18  

No właśnie porównywałem schematy i wydaje mi sie że nie ma tak źle. Bardziej mi chodzi o to czy będzie trzeba zmieniać kodowanie deski rozdzielczej i komfortu.

0
  • #6 09 Cze 2006 12:42
    ADI_Si
    Poziom 18  

najwazniejsze bys mial kompletna instalacje i wszystkie czujniki a reszta to juz wg schematow

0
  • #7 17 Kwi 2011 22:15
    gv
    Poziom 10  

Witajcie,

Mam kłopot z moim Passatem B6. Mianowicie nie załącza się sprężarka klimatyzacji i nie zaczynają działać wentylatory.

Sprawdziłem, że bezpiecznik 5A po prawej stronie (od pasażera) był przepalony. Numer 15. Po wymianie sprężarka zaczęła działać normalnie na jakiś czas.

Następnie problem był taki, że pomimo sprawnego bezpiecznika układ nie startuje.
    Wewnętrzny test klimatronika pokazuje zero błędów - komunikat i0.
    Uzupełniałem niedawno czynnik w zakładzie zajmującym się klimatyzacjami, od tej strony jest ok.

Podłączałem samochód także do interfejsu VAG, gdzie nie wykazywał on błędów.
    Proszę o pomoc gdzie szukać kłopotu, gdyż na pierwszy rzut oka jest to problem elektryczny - chyba że sprężarka jest uszkodzona lub zatarta - pomimo tego, że działała sprawnie po wymianie bezpiecznika.

Z góry dziękuję za sugestie, pozdrawiam

5
  Szukaj w 5mln produktów