Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

motorola V980 traci zasieg

peterwkz 08 Cze 2006 12:45 1027 7
  • #1 08 Cze 2006 12:45
    peterwkz
    Poziom 9  

witam.moze ktos sie spotkal z takim problemem jak w temacie. telefon jest z Rzeszy i ma polski jezyk i zdjety sim. ale dosyc czesto traci zasieg i nie pomaga zmiana ustawien sieci (sam zasieg znika i sam sie pojawia ale czasmi brak sieci jest 1h lub wiecej. (dodam ze w tym samym miejscu i czasie jak przeloze karte do innej motoroli siec jest).

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

aaa i jeszcze jedno - jak ma zasieg to nie mozna sie dodzwonic (sms dochodza)
    jest to moze kwestia softu?

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

soft zwalony
    po temacie!

• #2 14 Sie 2006 14:46
    gburek
    Poziom 9  

Witam

Podczepię się pod temat, bo mam podobny problem...

Kilka dni temu V980 podłączyłem na noc do ładowania, rano nie ma zasięgu. Obecnie zasięg skacze (wiekszość czasu telefon w ogóle nie łapie sieci), nigdzie nie idzie zadzwonić czy sprawdzić stan konta. Czasem dojdzie sms.

S/W R24_U_80.2E.29.01P (wolne miejsce na tel. to ok 3MB czyli kość 32MB, czy tak?)
    FLEX R24V975GUM_26V980
    S/W DSP 40420000

Boot Loader 0.5.F.1 (można wgrać jakiś nowszy ? opłaca się ?)

Styki od anteny przeczyściłem, wgrałem też inny soft:
    S/W R24_U_80.2F.36.01P
    FLEX UCV975EMEAR26_037
    S/W DSP 40450000

resetowałem i czyściłem pamięć...

Na innym forum dowiedziałem się, że przyczyną może być padnięta końcówka mocy.

Stąd pytania:

- gdzie w telefonie znajduje się owy układ (pod którą blaszką osłaniającą),
    - jaki jest symbol, oznaczenie lub jakiekolwiek informacje, które pomogą w szukaniu elementu w serwisach,
    - ma ktoś dostęp do takich rarytasów ?
    - ile kosztuje to coś ?
    - dlaczego zawsze mnie coś siada ??

Pozdrawiam i proszę o pomoc

• #3 14 Sie 2006 23:05
    lukasz2002
    Poziom 11  

moze byc wina softu ale sadze ze to sim lock mialm kiedys nec e313 i on mial odnawialny sim czy cos w tym stylu ze po jakims czasie wracal sim na siec ;/

• #4 14 Sie 2006 23:20
    gburek
    Poziom 9  

no niewiem czy to simlock...

po wklepaniu pinu normalnie telefon się uruchamia, na otwartym terenie blisko przekaźnika lub w godzinach nocnych czasem złapie operatora i zarejestruje. Tylko głupio troche chodzić nocą pod przekaźnik żeby zadzwonić :wink:

poza brakiem zasięgu telefon działa normalnie: mp3, zdjęcia, video - full funcione.

• #5 14 Sie 2006 23:22
    lukasz2002
    Poziom 11  

moj tez chodzil normalnie jak go wlaczylem a sieci nie mial a jak zlapal jakas to sie wylaczal i znow pokazywal sie sim ;/ one sa dobrze zabezpieczone i jak sie zle sciagnie sima to wtedy moze i tak sie dziac

• #6 15 Sie 2006 05:36
    gburek
    Poziom 9  

Generalnie telefon kupiłem we Włoszech w tamtym roku... Kupiłem bez simlocka i wszelkie zmiay w telefonie polegały na zwykłym wgraniu softu żeby pozbyć się softu Vodafone.
    Telefon był legalnie kupiony - mam wszelkie papiery.

Od tamtej pory telefon chodził bez zarzutu, wszelkie karty operatorów. Gdyby był to simlock to chyba wcześniej byłyby takie problemy.

Nie ma możliwości żeby IMEI był na czarnej liście bo jeszcze czasem się rejestruje do ERY...

Mam nadzieję, że ktoś da jakieś namiary na hurtownię, bądź cokolwiek, gdzie nabędę tą końcówkę mocy. Spróbuję jeszcze wgrać jakiś soft z lockiem i potem tego locka usunąć... Sprawdzić chyba nie zaszkodzi ;)

Miłego dnia...ja idę spać.

• #7 15 Sie 2006 11:41
    lukasz2002
    Poziom 11  

koncowki mocy tak szybko nie padaja ;/ a z tym lockiem to moze byc cos

• #8 10 Wrz 2006 12:03
    sakic69
    Poziom 9  

Czesc moze ktos wie ile bedzie kosztowało naprawa motoroli v980 ktura zgrzewa sie przy ładowaniu i po 1 godzinie siada bateria chyba robi zwarcie moze juz ktos miał taki problem i robili mu z tym w komisie lub jakis pan co sie na tym zna powiedział by mi ile to moze kosztowac mniejwiecej

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson