Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

magnetowid AKAI VS-F430EDG-jak naprawić?

10 Cze 2003 21:09 1648 4
 • Poziom 2  
  (proszę też o przysłanie schematu lub instrukcji serwisowej,ewentualnie info gdzie w internecie mogę je znaleźć)
  > Po włączeniu odtwarzania nagranej na tym magnetowidzie kasety słychać dźwięk tylko przez ok.1 minutę, w tym czasie wolno słabnie głośność aż do niewielkiego szumu.
  > Czyli podejrzewam,że coś jest nie tak z nagrywaniem.
  > A czy to,że zasilacz magnetowidu jakby trochę więcej się grzeje(trafo i
  > radiator są tak gorące, że po wył. nie daje się ich dotknąć),a na jego
  > płytce w okolicy diod mostka prostowniczych i kondensatora płytka jest
  > zbrązowiała ma tu coś do rzeczy?
  > Jak w ogóle wyjąć z magnetowidu obudowy ten zasilacz,aby nie wyłamać jego plastikowej
  > obudowy?
  > Proszę o pomoc.
  > Pozdrawiam
  > trygon(malpa)o2.pl [Lublin]
 • Poziom 18  
  Problem w twoim przypadku tkwi najprawdopodobniej w mechanizmie, a ściślej w torze przesuwu taśmy. Należy przede wszystkim przeczyścić odpowiednim płynem ( w ostateczności spirytusem) wszystkie elementy mechanizmu z którymi styka się taśma, a szczególnie rolkę dociskową ( najlepiej wymienić -tylko dobrej jakości i nie podróbę ) ,oraz oś silnika capstan. Należy zwrócić uwagę na luz panewek na osi silnika . Ponieważ jest to wideo kilkuletnie, napewno panewki są juz do wymiany.Prawdopodobnie ten luz jest przyczyną twojej usterki.Powoduje on, że oś silnika przechyla się odpychana siłą rolki i taśma przesuwa się w dół lub w górę i zsuwa się z głowicy audio i synchro. powodując zaniki głosu. Należy też sprawdzić stan napinacza taśmy na tylnej rolce zwijającej,może on powodować podobny objaw i zsuwanie się taśmy.
  Ale najprawdopodobny jest luz na osi silnika.Można sprawdzić chwytając palcem za koniec osi i naciskając próbować nią poruszyć na boki. Luz powstaje na skutek stałego dociskania w jedną stronę przez rolkę dociskową, wyrabia się panewka i oś. Panewki serwisowe są szersze niż oryginalne ,tak więc niwelują wyrobienie się osi silnika.
  Życzę owocnej naprawy i pozdrawiam. :roll:
 • Poziom 18  
  Co do zasilacza, to zasilacz w tym wideo przypomina dobrze rozgrzany kaloryfer :wink: To normalne, że tak się nagrzewa. Moze to spowodować wysychanie elektrolitów i różne ciekawe usterki.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  :arrow: Tomasz
  Masz przycisk ZMIEŃ i nie musisz po 4 minutach zakładać nowego postu. Jeżeli coś sobie przypomniałeś to dopisz do poprzedniego postu.
 • Poziom 12  
  Moze to za pozno, ale... Jak czytales powyzszy text wiesz juz ze trafo strasznie sie grzeje. Natomiast aby wyjac zasilacz nalezy (jezeli dobrze pamietam) delikatnie odgiac dwa zaczepy takiego podloznego plastiku - wystaje razem z zasilaczem za obudowe. Po zdjeciu plastilku masz trzy sroby ktore mocuja zasilacz od gory, oraz dwie duze mocujace transformator i jedna mniejsza mocujaca radiator od odlu. Pomijam rzecz jasna wiazke ktora laczy zasilacz z plyta glowna. Odnosnie usterki ja mialem kiedys przypadek uszkodzenia glowicy audio, po prostu byla juz mechanicznie zuzyta- widac bylo miedz na niej. Gdybys sobie nie poradzil naoisz mam schemat.
  Zaponialem !!! Jest jeszcze jedna sroba ktora mocuje zasilacz, zbajduje sie od spodu magnetowidu.