Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 1550 - pas na kopii

11 Cze 2006 17:03 993 7
  • Poziom 27  
    Mam problem z tą maszyną taki że podczas kopiowanie na kopii jest czarny pas szer ok 2 cm lustra wyczyszczone na błusk kilka razy , jak zrobie powiększenie ekspozycji to pasek znika a jak robie pomniejszenie to pasek staje się większy . Wywnioskowałem z tego że jest gdzies wina w części skanującej , bęben i wywoływaczka będą ok. Tylko mi już brakuje pomysłu co jeszcze może byc .

Moderowany przez kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-06-11 o godzinie: 20:29

• Poziom 29  
    A może skan tych kopii będzie pomocny? Zrób 2 skany - normalny i pomniejszony, gdzie jest ten większy pas. Oglądnij dokładnie wszystkie lustra(to nad bębnem też), obiektyw, skaner, lampki wstępnego..., a było to wcześniej czy po konserwacji - 100% optyka.

Może banalne, ale czy na rozjaśnionym obrazie też tak jest?

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    na rozjaśnionych kopiach pasek też się rozjaśnia ile jest tych lusterek bo z prawej strony za soczewką znalazłem tylko dwa. Pasek na kopii jest w części tylnej części . Z moich oglądzin obraz przez soczewkę jest obracany o 180 stopni wię musi być coś na lusterka \ch bliżej pulpitu sterującego . Jeśli się mylę to prosze mnie poprawić
  • Poziom 12  
    witam,
    jesli ten pasek pojawia sie podczas zmniejszania, ijest odwrotnie proporcjonalny do wartosci zoom-u to sprawdz lampki kasowania nad bebnem. Przy pomniejszeniu powinny kasowac obszar ktorego nie obsluguje skaner.
    Powodzenia.

Pozdrawiam M.
  • Poziom 27  
    maciej 79 nie rozumie za bardzo tego co napisałes musze to trochę przetrawić na spokojnie , aje jest tak jak pomniejszę kopie 2 krotnie to pasek jest szeroki prawie na pół kopii a jak powiększę kopię to pasek znika myślałem że nie ma to nic wspólnego z lampkami bębna . tak apropo świecą wszystkie już to sprawdzałem . Co jeszcze zauwaźyłem jak pare razy porobiłem powiększ pomniejsz to usterka zniknęła ale po wyłączeniu z prądu i ponownym załączeniu jest to samo i już nie znika
  • Poziom 12  
    Hmm.
    podczas zmniejszania lampki kasowania kasuja obraz poza obszarem ktory jest zadrukowany wiec podczas kopiowania powinny swiecic tylko te lampki ktore przypadaja na obszar bebna ktory nie jest wykorzystywany.Rzebysmy sie dobrze rozumieli chodzi mi o lampki ktore mamy przy elektrodzie ladujacej.
  • Poziom 18  
    przy pokrywie optyki jest taki maskujacy pasek czarny czasami sie luzuje i zakrywa czesc swiatla co wywoluje taki efekt jak opisales
  • Poziom 15  
    Zgadzam sie z kolega nyksem miałem takie przypadki ze w nowej maszynie po zrobieniu 5k kopii pasek spadał i przyklejał sie ladnie do obudowy luster za obiektywem, sciagnij pokrywe z obiektywu i zobacz czy tam sie nie zaplatal :D