Dalej gryzę temat Panasonica (wszystko w nim działa tylko brak czerwonego koloru na 100% uszkodzony kineskop sprawdzałem )o którym już pisałem.
Chcę się upewnić czy to tylko kineskop.
Dostałem się do menu serwisowego (dzięki koledze: OLDBOY)
Wszystkie wartości różniły się znacznie od sugerowanych przez producenta.
Spisałem ustawienia jakie były i dawaj ustawiać parametry sugerowane przez panasonic.
Ale dochodzę do parametru screen i jest problem.
Przy prześciu z poprzedniego parametru (Color vco) na screen przez
ułamek sekundy pojawiaja sie wartości 128 168 36 a za chwilę
jest 000 000 000, próbuję zmienić wartość klawiszami żółtym lub niebieskim i nic , napis SCREEN zmienia kolor tak jaby był aktywny i dalej nic nie mozna zmienić parametru.
Napuściłem tryb autodiagnozy i w pozycji
5 kontrola drugiego układu przeł. sygn. foni AV jest --
8 kontrola tunera SAT -- ( to wiadomo że ten model nie ma go wbudowanego)
w sekcji kontrola kodów wszystkie się zgadzają poza ostatnim
zamiast 21 jest 23
Pytanie : czy uszkodzony jest któryś z procesorów
Proszę o sugestie na ten temat
POZDRO
Chcę się upewnić czy to tylko kineskop.
Dostałem się do menu serwisowego (dzięki koledze: OLDBOY)
Wszystkie wartości różniły się znacznie od sugerowanych przez producenta.
Spisałem ustawienia jakie były i dawaj ustawiać parametry sugerowane przez panasonic.
Ale dochodzę do parametru screen i jest problem.
Przy prześciu z poprzedniego parametru (Color vco) na screen przez
ułamek sekundy pojawiaja sie wartości 128 168 36 a za chwilę
jest 000 000 000, próbuję zmienić wartość klawiszami żółtym lub niebieskim i nic , napis SCREEN zmienia kolor tak jaby był aktywny i dalej nic nie mozna zmienić parametru.
Napuściłem tryb autodiagnozy i w pozycji
5 kontrola drugiego układu przeł. sygn. foni AV jest --
8 kontrola tunera SAT -- ( to wiadomo że ten model nie ma go wbudowanego)
w sekcji kontrola kodów wszystkie się zgadzają poza ostatnim
zamiast 21 jest 23
Pytanie : czy uszkodzony jest któryś z procesorów
Proszę o sugestie na ten temat
POZDRO