logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór płyty głównej pod s478: Asus czy ASRock?

Tomek020789 27 Cze 2006 23:28 1379 7
REKLAMA
  • #1 2769991
    Tomek020789
    Poziom 13  
    Posty: 123
    Pomógł: 2
    Pytanie jak w temacie, jak najtaniej i jak najlepiej :D myślałem nad jakimś Asusem.... a moze jednaj wybrac ASROCKA ??
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 2770551
    gaspaccio
    Poziom 20  
    Posty: 328
    Pomógł: 35
    Ocena: 93
    Za małe pieniądze... Asrock P4Dual-880Pro
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20657

    Jest tez podobna płyta Asrocka tylko że na chipie Intela (podobno lepsza)
    z serii "Dual" w podobnej cenie.
    Płyta ciekawa bo ma jednocześnie PCIe i AGP, należy jednak pamiętać, że PCIe to cos w rodzaju "przeszczepu" bo to tylko x4 , ale bez problemowo obsługuje wszystko , nawet karty typu Turbo Cache (sprawdzałem). Dodatkowo obsługuje wszystkie możliwe procesory na socket 478.

    Można tez obsadzić dwie karty na raz.

    O podkręcaniu lepiej zapomnieć bo wszystkie częstotliwości sa ustawiane sztywno z FSB więc 150-250MHz w górę to max :/

    PS. Pamiętaj że nowa płyta zawsze ma gwarancję, kiedyś nie brałem tego pod uwagę kupując sprzęt z allegro a potem żałowałem.
    PS2. mimo wszystko może lepiej zapłacić za płytę więcej jak 250zł , bo ten kto oszczędza płaci dwa razy.
  • REKLAMA
  • #4 2771046
    Tomek020789
    Poziom 13  
    Posty: 123
    Pomógł: 2
    ma to byc płyta z AGP(bez zadnego PCI-E) bo mam GF6600 a procesor to P4 2.4GHz FSB 533. prosił bym o podanie jakiegoś chipsetu bądz konkretnego modelu... Myśle ze by to było coś z ASUSA....
  • REKLAMA
  • #5 2771217
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 11586
    Pomógł: 1298
    Ocena: 1678
    Miałem P4P800 Deluxe. Procesor P4 2.8 NW chodził na niej na 3.8 na powietrzu. Polecam tą płytę.
    Pozbyłem się jej ze względu na przesiadkę na Pci express i LGA775.
    Michał
  • #6 2777178
    Tomek020789
    Poziom 13  
    Posty: 123
    Pomógł: 2
    ta płyta P4P800 Deluxe to chyba jedyna ktora by mi sie opłacało kupic.... Ale to koszt 300 zł.... Zastanawiam sie czy rozsądniej nie było by sie przesiąść na te LGA775....
  • #7 2777586
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 11586
    Pomógł: 1298
    Ocena: 1678
    Ja właśnie się przesiadłem. P5LD2, D805 Puszczony Na 3.6 i DDR2 Patriota. Ale miałem kupca na mobo z prockiem i pamięcią.
    Przesiadłem się, bo potrzebowałem PCI-E do GF7900. A niestety AGP już się skończyło :(
    Także trzeba sobie zadać jedno pytanie: "Czy się opłaca?"
    Bo musisz wymienić mobo, proca, pamięć. Procesora nie podkręcisz na nędznej płycie. A D805 aż się prosi, żeby go na 3.6+ puszczać :)
    Druga opcja to AMD, ale jak kto woli. Albo poczekac jeszcze trochę i przesiadka na Conroe.
    Michał

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru płyty głównej na socket 478, z rozważeniem marek Asus i ASRock. Wskazano, że można znaleźć tanie modele Asus, np. Asus P4B266-LA, jednak ważne jest dopasowanie płyty do procesora, np. Pentium 4 2.4 GHz FSB 533. ASRock oferuje modele takie jak P4Dual-880Pro z chipsetem Intela, obsługujące zarówno PCIe (x4) jak i AGP, co pozwala na instalację kart graficznych AGP, np. GF6600. Podkreślono ograniczenia w podkręcaniu na płytach z sztywnym FSB oraz zalecenie wyboru płyty z gwarancją. Polecano model Asus P4P800 Deluxe, który dobrze radzi sobie z podkręcaniem procesora P4 2.8 GHz do 3.8 GHz, choć kosztuje około 300 zł. Wątpliwości budzi opłacalność inwestycji w starszy socket 478 w porównaniu do przesiadki na nowszy LGA775, np. Asus P5LD2 z procesorem D805 i pamięcią DDR2, co umożliwia korzystanie z PCIe i nowoczesnych kart graficznych (np. GF7900). Poruszono też temat przyszłych platform, takich jak Conroe, oraz alternatywę w postaci procesorów AMD. Na koniec pojawiła się prośba o opinię na temat konkretnego modelu dostępnego na aukcji internetowej, jednak bez podania nazwy modelu w dyskusji.
REKLAMA