Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PWA-1000 nie obraca bębnem

28 Cze 2006 06:00 6815 8
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.

Mam poważny problem z pralką jak w temacie. Pralka funkcjonowała normalnie a tu nagle "cisza"... Wszystkie inne funkcje działają prawidłowo tzn. pralka pobiera wodę, potrafi ją wypompować ale w momencie załączania wirowania silnik nie obraca się. Sprawdzałem prądniczkę tahometryczną - wykazuje opór ok 98 Ohm. Szczotki są w porządku, nie były "zawieszone". Podejrzewam płytkę sterownika - strasznie grzeje się opór R1 - 8.2k Ohm. Wszystkie styki przeczyściłem Contactem i też nic.
    Silniczek programatora działa.
    Tak więc potrzebuję schematu sterownika MR112-1020T bądź pełnej manualki tej pralki.

A jeszcze jedno: co to za układ "08707 m02 0030hbm"(układ z tego sterownika 18 nóźek)?

Proszę o pomoc.
  • Specjalista AGD
    wirowanie sprawdza się z ostatnim płukaniem :!::!::!:
    do sprawdzenia drożność przewodu hydrostatu
  • Poziom 11  
    Może niezbyt dobrze się zrozumieliśmy. Silnik wogóle nie chce pracować tak jak powinien czyli podczas funkcji prania oraz wirowania. Hydrostat OK przewód łączący też.

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć co to za układ, który podałem w swoim poprzednim poście - ewentualnie podać jego zamiennik.
    Czy posiada ktoś schemat ideowy sterownika silnika o kodzie MR112-1020T?

Pozdrawiam.
  • Moderator Elektrotechnika
    Zanim zaczniesz grzebac w module(nad czym tak bardzo się upierasz)sprawdż silnik poza instalacją pralki i ciągłość przewodów dochodzących do silnika,a moduł jeszcze zdążysz zepsuć.
  • Poziom 11  
    Do silnika dochodzi 6 przewodów. Tylko do których dołączyć 230V?
  • Moderator Elektrotechnika
    Najpierw sprawdż to co pisał kol.eeban,póżniej silnik, najpierw obwody:stojan(w jego obwodzie powinien być termik,może być uszkodzony),wirnik-czy jak zakręcisz kołem zmienia się napięcie na zaciskach prądniczki?
  • Poziom 22  
    Dwa przewody cienkie które idą do cewki tacho oczywiście pomijasz.Zostają cztery.Jeden przewód idący do szczotek mostkujesz z przewodem idącym do cewek bocznika.Dwa pozostałe podłączasz pod 230 V.
  • Specjalista AGD
    Mogę zrobić prowizoryczny schemat podłączenia modułu z silnikiem poza pralką.