Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Powermixer LDM Mx-6e

29 Cze 2006 15:42 1535 4
  • Poziom 15  
    Witam. Mam mały problem z powermixerem Ldm Mx-6e .Podczas włączania go,po 4 sek. słychać jak załącza się przekaźnik zabezpieczający kolumny tzw. miękki start i po następnych 8-miu sekundach następuje coś w stylu świstu w głośnikach< przy podłączonej żarówce np.12V -zapala się na chwilke> (w zależności od ustawienia potencjometru siły głosu >MASTER< dodam że dzieje się też tak ,gdy nic nie jest podłączone a wszystkie 6 kanałów jest ściszone do zera) Posprawdzałem napięcia z płytki zasilania, są w porządku niema żadnych różnic między dodatnim zasilaniem a ujemnym ,zasilanie korektora też jest OK ,ale to on jest winowajcą tej usterki ponieważ jak wypne z niego kość z zasilaniem to wszystko OK podczas włącznia powermixera. Generuje on po 12 sekundach od włączenia powermixera -stan nieustalony który jest wzmocniony przez stopień końcowy powermiksera .Jeżeli włączam powermikser to muszę >MASTER< ustawić na zero odczekać 13sekund i dopiero pogłosić inaczej głośnik wysokotonowy przy głośności MASTERA na połowę idzie z dymem Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? .Co się mogło popsuć na tej płytce.Proszę o pomoc .
  • Poziom 15  
    Witam.
    Odkopałem stary nierozwiązany temat . Czyżby nikt się nie spotkał z takim problemem w powermikserach LDM . Prośba o porady.
  • Poziom 19  
    wymień Tl074 w układzie equalizera,oraz kondensatory elektrolityczne w eqalizerze
  • Poziom 15  
    ok ale który? Bo TL074 są 3 na tym układzie.
  • Poziom 2  
    Czy ktoś jest w posiadaniu schematu Powermixera LDM MX6.Nie mogę dostać